Zamknięcie fragmentu ul. Klimczaka

W tym tygodniu zamknięta została ul. Klimczaka na odcinku od ul. Przyczółkowej do ronda przy budynku Royal Wilanów. Jest to związane z pracami drogowymi prowadzonymi na tej trasie. Wszystko ma potrwać około 2 tygodnie. Aby dotrzeć do budynków Urzędu Dzielnicy Wilanów oraz Royal Wilanów można skorzystać z kilku objazdów ulicami: Przyczółkową, Branickiego, Al. Rzeczypospolitej, oraz Kieślowskiego i Al. Wilanowską.

Dzień Dziecka w Royal Wilanów

W sobotę 26 maja, w godz. 11:00-17:00 na terenie Royal Wilanów (ul. Klimczaka 1) odbędzie się impreza rodzinna z okazji Dnia Dziecka. W planie wiele atrakcji dla dzieci w różnym wieku, w tym m.in. przedstawienie teatralne, występ uczniów Akademii Estradowej Fame oraz laureatów Wilanowskiego Festiwalu Piosenki Filmowej Filmosenki i Konkursu Talentów Szuflada, a na koniec zabawa muzyczno-taneczna. Będą również warsztaty artystyczne, prowadzone przez animatorów CKW, pokaz mody dziecięcej oraz basen z piłeczkami, a całość dopełnią szczudlarze z ogromnymi bańkami mydlanymi i balonami. Event organizowany jest przez Royal Wilanów wraz z Centrum Kultury Wilanów, Urzędem Dzielnicy Wilanów oraz Gazetę Teraz Wilanów, pod patronatem Gazety Teraz Wilanów i Magazynu Mamma Mia.
Wstęp jest wolny.

Warszawski Dzień Sąsiada

W najbliższy poniedziałek, 14 maja, w godz. 18:00-19:45 w Centrum Społecznym PACA (ul. Paca 40) odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych zorganizowaniem sąsiedzkiego wydarzenia w swojej okolicy. Będzie to idealna okazja do zdobycia wszystkich niezbędnych informacji, jak przygotować taką akcję w swoim sąsiedztwie. Taki Dzień ma polegać przede wszystkim na integracji, poznaniu się i zachęceniu do współpracy na rzecz swojej okolicy. Organizowane wydarzenie może być zupełnie dowolne, może polegać np. na organizacji pikniku, grilla, jakiejś wystawy czy nawet wspólnego sadzenia roślin w ogródkach.
Dla sąsiedztw chcących wziąć udział w Warszawskim Dniu Sąsiada przysługują następujące przywileje:
– pakiety startowe, zawierające m.in. plakaty do wypełnienia, kartki pocztowe oraz gadżety do dekoracji, w tym m.in. balony, girlandy i różnego rodzaju zawieszki (w takim zestawie znajdują się również farby do malowania twarzy, jednorazowe kubeczki oraz ekologiczne torby)
– doradztwo i konsultacja dotyczące organizacji takiego eventu, w tym wskazówki na takie tematy: jak zachęcić sąsiadów do wzięcia udziału, czy jak do nich dotrzeć
– promocja wydarzenia w Katalogu Punktów Sąsiedzkich (przewodniku po sąsiedzkich wydarzeniach odbywających się na terenie Warszawy)
Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatorów: www.inicjatywysasiedzkie.pl
Zgłoszenia przyjmowane są mailowo, pod tym adresem: dziensasiada@cal.org.pl

Zapisy na „Lato w Mieście” w Naszej dzielnicy

„Lato w Mieście” w Naszej Dzielnicy w tym roku odbywać się będzie w dniach 25 czerwca – 31 sierpnia. Rejestracja w systemie rozpocznie się 17 maja o godz. 12:00 na stronie www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl i potrwa do 29 maja również do godz. 12:00. Wszystko odbywać się będzie za pomocą specjalnego systemu elektronicznego. Poniżej znajdują się dni, w których będzie prowadzony program „Lato w Mieście” w pobliskich szkołach i harmonogram zapisów:
– 25 czerwca – 13 lipca: Szkoła Podstawowa Nr 104 im. Macieja Rataja ul. Przyczółkowa 27
– 25 czerwca – 27 lipca: Zespół Szkół nr 79 im. St. Kostki Potockiego, ul. Wiertnicza 26
– 30 lipca – 31 sierpnia: Szkoła Podstawowa nr 169 im. Orła Białego, ul. Uprawna 9/1.

Program Women’s Run rusza w Wilanowie

Już w najbliższą środę, 9 maja o godz. 18:30 odbędzie się pierwszy trening w ramach programu Women’s Run w Naszej dzielnicy. Zbiórka ma miejsce na terenie pomiędzy budynkami Urzędu Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2). Spotkania będą odbywały się co tydzień, a każde z nich będzie prowadzone przez profesjonalnego trenera. Treningi są bezpłatne, ale obowiązuje rejestracja na stronie: www.womensrun.pl. Grupy muszą składać się z minimalnie 10 i maksymalnie 25 osób.

IX Festiwal Chorągwi w Wilanowie

Już jutro, w środę 2 maja, w godzinach 12:00-17:00, na dziedzińcu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się IX Festiwal Chorągwi. Podczas wydarzenia zaplanowane są m.in. te atrakcje:
– konkurs duetów chorągwiarzy
– musztra gwardii pałacowej
– pokaz dworskich kuglarzy
– warsztaty tańca dawnego
Wstęp jest wolny.

Nowy sklep na Naszym osiedlu

Jak widać na załączonych zdjęciach, w miejsce sklepiku „Raj” powstaje nowy sklep, tym razem będzie to lokal z winami o nazwie „Winny Raj”.
Więcej informacji o sklepie można znaleźć na jego stronie: www.winnyraj.pl

Spotkanie informacyjne – Południowa Obwodnica Warszawy

Już jutro, w środę 25 kwietnia, o godz 17:00, w Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) w sali widowiskowej odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie zmian organizacji ruchu w Naszej Dzielnicy ze względu na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy. W spotkaniu wezmą udział mieszkańcy Dzielnicy Wilanów oraz inwestor wraz z wykonawcą Obwodnicy.