Akcja DKMS w Naszej dzielnicy

Już w poniedziałek, 27 listopada, od godz. 14:00 do godz. 18:00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych. Hasło akcji to „Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!”, ponieważ praktycznie każdy może zostać dawcą, jeżeli spełnia poniższe kryteria:
– ma minimalnie 18, a maksymalnie 55 lat
– waży przynajmniej 50 kg (przy bmi nie większym niż 40)
– spełnia podstawowe wymagania zdrowotne (nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych określonych Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 marca 2010 r. oraz spełnione są wytyczne określone przez Światową Organizację Dawców Szpiku).
Więcej informacji na stronie: www.dkms.pl

Postępy na ul. Korbońskiego (Nowokabackiej)

Tak aktualnie wyglądają prace na końcu ul. Korbońskiego (od strony Kabat).

5 edycja budżetu partycypacyjnego

W najnowszej, piątej już edycji budżetu partycypacyjnego w całej Warszawie do rozdysponowania są 64 mln zł, w Wilanowie zaś aż 2 mln zł. Powołany został już zespół ds. budżetu partycypacyjnego. 30 listopada br. we wszystkich dzielnicach Warszawy odbędą się spotkania otwarcia. Wyjaśnione zostaną podczas nich zasady funkcjonowania budżetu partycypacyjnego oraz przedstawione plany inwestycji w danej dzielnicy na przestrzeni najbliższych lat. Pomysły można zgłaszać od 1 grudnia br. do 22 stycznia 2018 r. Od 23 stycznia do 8 maja 2018 r. nastąpi weryfikacja projektów, a w między czasie od 26 lutego do 18 marca 2018 r. będą odbywały się dyskusje na temat pomysłów. Między 8 a 25 maja 2018 r. będzie czas na odwołania i ponowne weryfikacje, a w dniach 15-30 czerwca 2018 r. – głosowanie na projekty. Ogłoszenie wyników odbędzie się 13 lipca 2018 r.
Więcej informacji na stronie: twojbudzet.um.warszawa.pl

Odstrzał dzików w Naszej okolicy

Do 15 grudnia br. w wyznaczonych do tego częściach Warszawy (w tym: Wilanów, Mokotów, Ursynów, Włochy, Wawer, Targówek, Rembertów, Wesoła, Bielany, Bemowo, Białołęka) odbędą się odstrzały sanitarne dzików. Wszystko dzieje się za sprawą rozporządzenia wydanego przez Wojewodę Mazowieckiego, obowiązującego na terenie 7 powiatów oraz m.st. Warszawy.

Akcja „Darmowy Listopad”

W ramach tegorocznej edycji akcji „Darmowy Listopad” przez cały miesiąc listopad można brać bezpłatny udział w zorganizowanych 200 lekcjach muzealnych, warsztatach oraz spacerach tematycznych. Spotkania skierowane są zarówno do dzieci jak i młodzieży i dorosłych. W akcji biorą udział 4 muzea rezydencji królewskich: Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie (muzeum),  Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Sprzedaż dyń na Naszym osiedlu

Na Naszym osiedlu, przed barem „Meta” można zakupić dynie. Wybór jest naprawdę duży, każdy znajdzie coś dla siebie. Dynie nadają się zarówno na piękną dekorację, jak i użytek w kuchni. To bardzo uniwersalne warzywo, można z niego ugotować zupę, podać jako dodatek do obiadu, czy nawet upiec ciasto.

Festiwal Dyni

Już jutro, w sobotę 28 października w centrum handlowym Royal Wilanów (ul. Klimczaka 1) odbędzie się Festiwal Dyni. W godzinach 10:00-17:00 zaplanowanych jest wiele atrakcji, również dla dzieci, w tym m.in. różnorodne warsztaty: artystyczne, zdobienia i malowania dyni, wyrobów z gliny oraz wiele innych.

Królewski Ogród Światła – rozpoczęcie sezonu

Już w tę sobotę, 28 października, o godz. 16:00 w Ogrodach Pałacu w Wilanowie (ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16) otwarta zostanie tegoroczna aranżacja Królewskiego Ogrodu Światła. Do 25 lutego 2018 r. (pomijając 1 listopada, 24 i 31 grudnia) będzie można oglądać piękną wystawę świetlną i jak co roku – mappingi na fasadzie Pałacu. Królewski Ogród Światła będzie otwarty w godzinach 16:00-21:00, a mappingi będą odbywać się w soboty i niedziele
w godzinach 18:30, 19:30 i 20:30.
Obowiązują bilety wstępu, które można zakupić w kasach muzeum oraz przez internet, cennik poniżej:
Od poniedziałku do piątku: bilet zwykły – 10 zł, bilet ulgowy – 5 zł (dzieci do 7 roku życia mają bezpłatny wstęp)
Od soboty do niedzieli: bilet zwykły – 20 zł, bilet ulgowy – 10 zł (dzieci do 7 roku życia mają bezpłatny wstęp).