Wilanów Jazz 2018

Już w najbliższą niedzielę, 19 sierpnia, o godz. 19:00 w Muzeum Plakatu w Wilanowie (ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16) odbędzie się kolejny koncert z tegorocznego cyklu Wilanów Jazz. W ten weekend wystąpi Wojciech Majewski Quartet. W Muzeum odbędzie się jeszcze jeden koncert, 2 września wystąpi Kuba Więcek Trio. Poza tym, w dniach 26 sierpnia, 16, 23 i 30 września koncerty będą odbywać się w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2).
Wstęp jest wolny.

 

Rodzinne warsztaty przyrodnicze w Wilanowie

Już jutro, w środę 15 sierpnia, w godz. 14:00-17:00, w Muzeum Pałacu Króla Jana III  (ul. Kostki Potockiego 10/16) odbędą się kolejne rodzinne warsztaty pod nazwą „Wakacyjne spotkania z przyrodą”. Oprócz oprowadzania i poznawania zwierząt oraz zakątków ogrodu, podczas warsztatów zaplanowane zostało tworzenie prac plastycznych przez dzieci. Spotkania, które odbywają się w każdą wakacyjną środę, piątek i niedzielę kierowane są do rodzin z dziećmi w wieku od 5 do 7 lat.
W środy tematem przewodnim jest wodne królestwo, w piątki wydry i kazaury, zaś w niedzielę ogrodowe ptactwo.
Wstęp jest w cenie biletu do parku.

IV Edycja Konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom”

Do 15 września można zgłaszać miejsca w Naszej dzielnicy, które oferują zniżki oraz ulgi dla seniorów, są miejscami przystosowanymi architektonicznie, po prostu przyjaznymi dla osób starszych.
Organizatorzy to: Warszawska Rada Seniorów, Miasto Stołeczne Warszawa oraz dzielnicowe rady seniorów. Realizatorami od strony Miasta są: Biuro Pomocy i Projektów Społecznych oraz Zespół Realizacji Polityki Senioralnej.
Główne cele konkursu to wyróżnienie oraz rozpowszechnienie instytucji, wydarzeń czy też organizacji, które mogą pomóc zwiększyć świadomość społeczeństwa i ułatwić seniorom ich codzienne życie.

Medyczny sierpień – czyli filmowe wtorki dla dorosłych

Już od dzisiaj, 7 sierpnia, w każdy wtorek miesiąca, o godz. 18:00 w Bibliotece Publicznej dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy (ul. Kolegiacka 3) odbywać się będą seanse filmowe dla dorosłych. Czas trwania jednego spotkania to 2 godziny, wstęp jest bezpłatny.
Harmonogram wyświetleń można zobaczyć na miejscu lub po zapisie do newslettera.

Uroczystości w Naszej okolicy z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Już jutro, w środę 1 sierpnia, w Naszej Dzielnicy również obchodzić będziemy 74. rocznicę Powstania Warszawskiego. Obchody rozpoczną się o godz. 16:00 podczas mszy świętej w Kościele św. Anny (ul. Kolegiacka 1), po której kontynuacja uroczystości nastąpi na cmentarzu, w kwaterze powstańczej, na cmentarzu w Wilanowie (ul. Wiertnicza). O godz. 17:00 w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej (ul. Przyczółkowa 29) również odbędzie się msza święta z tej okazji. Uroczystości kontynuować będzie Apel Poległych, na Cmentarzu Powstańców Warszawy, w Powsinie. W przypadku obchodów na obu cmentarzach, podczas ich trwania odbędą się koncerty patriotyczne.

„Śniadania w Ogrodzie” Botanicznym w Powsinie

W najbliższy weekend, 28-29 lipca, w godz. 10:30-13:30, Cafe Ogród przygotuje w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie (ul. Prawdziwka 2) dwa ostatnie „Śniadania w Ogrodzie”. Na polanie zorganizowana zostanie strefa śniadaniowa, na której będzie można swobodnie się rozłożyć i zjeść śniadanie na trawie. Talerz (jesz ile chcesz) kosztować będzie 19 zł dla dorosłych i 10 zł dla dzieci. Przy jego zakupie jest zniżka (-20%) na herbatę, kawę lub lemoniadę z kawiarni. Zaplanowanych zostało również wiele atrakcji dla całych rodzin, w tym m.in. zabawy plastyczne, zręcznościowe, zajęcia sportowe. W tą niedzielę o godz. 12:30 odbędzie się również dodatkowa atrakcja, czyli olimpiada sportowa. Zajęcia ruchowe prowadzi dyplomowana instruktorka ruchu, fizjoterapeutka Natalia Tarka.

Nowy salon fryzjerski

Na naszym osiedlu, pod numerem 168, wkrótce otworzy się salon Dom Fryzur ART STYLE. Salon istnieje już w Wilanowie na ul. Kosiarzy 38/51. W razie potrzeby kontaktu można dzwonić pod nr tel.: 22 885 42 02 lub kom.: 500 020 252.

Wilanowski Piknik z Policją

Już jutro, 19 lipca, o godz. 10:00, w Centrum Sportu Wilanów (ul. Wiertnicza 2a) odbędzie się Piknik z Policją. Zaplanowanych zostało wiele atrakcji, w tym m.in. pokaz tresury psów policyjnych, pokaz sprzętu policyjnego, gry oraz zabawy. Na piknik zaprasza Burmistrz Dzielnicy Wilanów – Ludwik Rakowski oraz Komendant Rejonowy Policji II w Wilanowie – podinspektor Mariusz Kaszowicz.