Oczyszczacze powietrza w Wilanowskich przedszkolach

W nowym roku we wszystkich publicznych, wilanowskich przedszkolach zostały zamontowane oczyszczacze powietrza. Na wyposażeniu placówek jest teraz aż 61 urządzeń, które mają za zadanie oczyszczać powietrze z pyłów, kurzu, alergenów, bakterii oraz wszelakich innych szkodliwych substancji. Całkowity koszt tego zakupu wynosi 180.000 zł i został w pełni pokryty ze środków z budżetu m.st. Warszawy.

Budowa drogi ekspresowej S2

Ruszyły już prace nad budową drogi ekspresowej S2. Według tablicy informacyjnej projekt ten ma na celu stworzenie bezpiecznego odcinka drogi, zapewniającego wysoki komfort ruchu pojazdów, a jego beneficjentem jest Centralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Prace mają miejsce po obu stronach ul. Łukasza Drewny, tuż obok terenu sklepu Bricoman oraz naprzeciwko.

Postępy na ul. Korbońskiego (Nowokabackiej)

Tak aktualnie wyglądają prace na końcu ul. Korbońskiego (od strony Kabat).

Odstrzał dzików w Naszej okolicy

Do 15 grudnia br. w wyznaczonych do tego częściach Warszawy (w tym: Wilanów, Mokotów, Ursynów, Włochy, Wawer, Targówek, Rembertów, Wesoła, Bielany, Bemowo, Białołęka) odbędą się odstrzały sanitarne dzików. Wszystko dzieje się za sprawą rozporządzenia wydanego przez Wojewodę Mazowieckiego, obowiązującego na terenie 7 powiatów oraz m.st. Warszawy.

Unijne dofinansowanie na budowę trasy tramwajowej do Wilanowa

Na budowę trasy tramwajowej do Wilanowa z Funduszu Spójności zostanie przeznaczonych aż 554 638 744 zł 87 gr! (wliczając zakup taboru i infrastrukturę towarzyszącą). Cała inwestycja to koszt wysokości 1 189 989 975 zł i 53 gr. Według planów trasa rozpoczynająca się na Dworcu Zachodnim będzie biec przez ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r., następnie ul. Rakowiecką i Belwederską oraz Jana III Sobieskiego, aż do Naszych Powsińskich rejonów. Ma mieć 12 km długości i aż 18 przystanków. Po drodze znajdą się 2 odgałęzienia: w ul. Jurija Gagarina (w kierunku na Sielce) oraz w ul. Św Bonifacego (w kierunku na Stegny). Razem z inwestycją budowy drogi planowany jest również zakup 50 nowych tramwajów.

Nowe filie Biblioteki Publicznej w Wilanowie

Już od ponad tygodnia w Wilanowie funkcjonują dwie, nowe filie Biblioteki Publicznej. Książki wypożyczać można teraz również w Alto Wilanów (ul. Rzeczypospolitej 14) oraz w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji (ul. Radosna 11). Czytelnia mieszcząca się w Miasteczku Wilanów jest skierowana raczej do młodszych czytelników, ma w swoich zbiorach wiele książek dla dzieci, gier planszowych oraz oferuje różnorodne formy spędzenia czasu dla najmłodszych. W MCE za to odnajdą się przede wszystkim fani dobrej literatury oraz filmu, na których również czeka dużo ciekawych wydarzeń. Poniżej podane są godziny otwarcia obu placówek.
Ul. Radosna 11: poniedziałek, środa i piątek 11:00-19:00, wtorek i czwartek 09:00-16:00
Al. Rzeczypospolitej 14: poniedziałek, środa i piątek 11:00-19:00, wtorek i czwartek 09:00-16:00

Spotkania dla osób starszych i niepełnosprawnych organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej

Ośrodek Pomocy Społecznej w Naszej dzielnicy (ul. Przyczółkowa 27 a) rozpoczyna cykl spotkań skierowanych do osób starszych oraz niepełnosprawnych i ich rodzin. Spotkania te mają charakter informacyjno-edukacyjny i będą odbywać się cotygodniowo od 10 października do 21 listopada (z wyjątkiem 31 października).
Wszystkie spotkania są bezpłatne i odbywają się w Dziennym Domu dla Osób Starszych (ul. Lentza 35) w godzinach 17:00-19:00.
Więcej informacji na stronie www.opswilanow.pl