Postępy na ul. Korbońskiego (Nowokabackiej)

Tak aktualnie wyglądają prace na końcu ul. Korbońskiego (od strony Kabat).

Odstrzał dzików w Naszej okolicy

Do 15 grudnia br. w wyznaczonych do tego częściach Warszawy (w tym: Wilanów, Mokotów, Ursynów, Włochy, Wawer, Targówek, Rembertów, Wesoła, Bielany, Bemowo, Białołęka) odbędą się odstrzały sanitarne dzików. Wszystko dzieje się za sprawą rozporządzenia wydanego przez Wojewodę Mazowieckiego, obowiązującego na terenie 7 powiatów oraz m.st. Warszawy.

Unijne dofinansowanie na budowę trasy tramwajowej do Wilanowa

Na budowę trasy tramwajowej do Wilanowa z Funduszu Spójności zostanie przeznaczonych aż 554 638 744 zł 87 gr! (wliczając zakup taboru i infrastrukturę towarzyszącą). Cała inwestycja to koszt wysokości 1 189 989 975 zł i 53 gr. Według planów trasa rozpoczynająca się na Dworcu Zachodnim będzie biec przez ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r., następnie ul. Rakowiecką i Belwederską oraz Jana III Sobieskiego, aż do Naszych Powsińskich rejonów. Ma mieć 12 km długości i aż 18 przystanków. Po drodze znajdą się 2 odgałęzienia: w ul. Jurija Gagarina (w kierunku na Sielce) oraz w ul. Św Bonifacego (w kierunku na Stegny). Razem z inwestycją budowy drogi planowany jest również zakup 50 nowych tramwajów.

Nowe filie Biblioteki Publicznej w Wilanowie

Już od ponad tygodnia w Wilanowie funkcjonują dwie, nowe filie Biblioteki Publicznej. Książki wypożyczać można teraz również w Alto Wilanów (ul. Rzeczypospolitej 14) oraz w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji (ul. Radosna 11). Czytelnia mieszcząca się w Miasteczku Wilanów jest skierowana raczej do młodszych czytelników, ma w swoich zbiorach wiele książek dla dzieci, gier planszowych oraz oferuje różnorodne formy spędzenia czasu dla najmłodszych. W MCE za to odnajdą się przede wszystkim fani dobrej literatury oraz filmu, na których również czeka dużo ciekawych wydarzeń. Poniżej podane są godziny otwarcia obu placówek.
Ul. Radosna 11: poniedziałek, środa i piątek 11:00-19:00, wtorek i czwartek 09:00-16:00
Al. Rzeczypospolitej 14: poniedziałek, środa i piątek 11:00-19:00, wtorek i czwartek 09:00-16:00

Spotkania dla osób starszych i niepełnosprawnych organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej

Ośrodek Pomocy Społecznej w Naszej dzielnicy (ul. Przyczółkowa 27 a) rozpoczyna cykl spotkań skierowanych do osób starszych oraz niepełnosprawnych i ich rodzin. Spotkania te mają charakter informacyjno-edukacyjny i będą odbywać się cotygodniowo od 10 października do 21 listopada (z wyjątkiem 31 października).
Wszystkie spotkania są bezpłatne i odbywają się w Dziennym Domu dla Osób Starszych (ul. Lentza 35) w godzinach 17:00-19:00.
Więcej informacji na stronie www.opswilanow.pl

Spotkanie w sprawie zgłoszeń do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego w Naszej dzielnicy

W środę, 18 października, o godz. 17:00 w Sali widowiskowej, w Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) odbędzie się spotkanie w sprawie naboru do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego. Do jego stworzenia potrzebnych będzie 6 mieszkańców, 5 przedstawicieli organizacji pozarządowych, po 1 radnym dzielnicowym z każdego klubu, 4-5 urzędników (wskazanych przez burmistrza), 1 przedstawiciel młodzieżowej rady dzielnicy oraz 1 przedstawiciel dzielnicowej rady seniorów. Ze zgłoszonych mieszkańców wylosowanych zostanie 6 osób, chyba że zgłosi się akurat 6 lub mniej wtedy wszyscy automatycznie zostają członkami Zespołu. Co ważne, po przystąpieniu do zespołu, żaden z członków nie będzie mógł złożyć projektu w Naszej dzielnicy.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl

Świadczenia rehabilitacyjne w Przychodni w Powsinie pod znakiem zapytania

Przychodnia w Powsinie (ul. Przyczółkowa 33) jest jedyną publiczną przychodnią w Naszej dzielnicy, która świadczy usługi rehabilitacyjne, ale jak się okazuje możliwe, że już niedługo. Przychodnia spełnia wszystkie wymagania, mimo to Mazowiecki Oddział Funduszu rozstrzygnął postępowanie o udzielanie świadczeń rehabilitacyjnych na rzecz innej placówki. W tym momencie dyrekcja SZPZLO Mokotów, której podlega przychodnia w Powsinie, czeka na decyzję w sprawie odwołania, którego dokonała. Nie wiadomo jednak jaką decyzję podejmie Fundusz i czy dalej będziemy mogli korzystać z usług wykwalifikowanych specjalistów i wysokiej jakości sprzętu w jaki wyposażona jest przychodnia.

 

Zdj: http://www.nfz-lodz.pl/attachments/article/5706/logo_nfz.jpg

Zakończona część prac na ul. Korbońskiego

Tak prezentuje się odcinek ul. Korbońskiego po ostatecznym zakończeniu budowy po stronie Wilanowa.