Targ Śniadaniowy w Wilanowie

Już w przyszłą niedzielę, 22 kwietnia, w godz. 09:00-14:00 w Royal Wilanów (ul. Klimczaka 1) odbędzie się Targ Śniadaniowy. Będzie można skosztować najrozmaitszych śniadaniowych propozycji z całego świata i do tego zjeść na świeżym powietrzu. Zaplanowanych jest również wiele atrakcji, w tym m.in. dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, warsztaty czy fotobudka.
Wstęp jest wolny.

Zapusty w stylu łowickiego wesela

Już jutro, we wtorek 13 lutego, w godz. 18:30-21:00, w Domu Pracy Twórczej w Powsinie (ul. Ptysiowa 3) odbędą się Zapusty. W tym roku zabawa ostatkowa w stylu łowickim. Jak co roku, wstęp jest wolny. Zapusty w ostatni dzień karnawału to piękny zwyczaj, który warto pielęgnować. Warto również pamiętać, że takie obrzędy tworzą Naszą kulturę i pomagają podtrzymywać pamięć o polskiej tradycji.

Nowe drzewa w naszej okolicy

W ramach akcji „Milion drzew dla Warszawy” wzdłuż trasy ul. Łukasza Drewny, na odcinku przy naszym osiedlu zostały posadzone nowe drzewa. Są to lipy z gatunku drobnolistnych.

Uwaga dziki!

Ostatnio otrzymujemy od mieszkańców informacje, że prawie codziennie wczesnym porankiem w okolicach osiedla widywane są dziki. W razie spotkania ze zwierzęciem należy zachować spokój i jak najszybciej się oddalić , a zaraz potem dzwonić na numer Ekopatrolu: 986