Nowe odblaski

Na Naszym osiedlu zamontowane zostały ostatnio nowe odblaski przy progach zwalniających. Mamy nadzieję, że zwiększą one czujność kierowców i pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo na uliczkach osiedla.

Ankieta w sprawie poczucia bezpieczeństwa w Naszym mieście

Zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy. Powstała ona w ramach programu „Bezpieczne osiedle” organizowanego przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, który ma zwiększać świadomość Warszawiaków w zakresie ochrony mienia i porządku w poszczególnych dzielnicach.
Ankieta do wypełnienia pod adresem: https://cawi.um.warszawa.pl/Bezpieczne_osiedle.pg.

UWAGA BEZPAŃSKIE PSY

Na naszym osiedlu ostatnio coraz częściej pojawiają się psy bez właścicieli. Kiedy zauważymy takie zwierzę błąkające się wśród domów powinniśmy zadzwonić pod numer Straży Miejskiej/Eko Patrolu (nr 986) i zgłosić tę sprawę. Prosimy zachować ostrożność w kontaktach z nimi i wziąć pod uwagę, że dokarmiając je przyzwalamy na ich obecność.

Zabezpieczenia przed włamaniem

zlodziej_1

Już niedługo rozpocznie się sezon urlopów, będziemy wyjeżdżać na wakacje całymi rodzinami pozostawiając puste domy. Jest to idealna sytuacja dla złodziei, dlatego warto zapoznać się z podstawowymi zasadami zabezpieczeń anty włamaniowych. Na poniżej podanej stronie znajdują się najważniejsze informacje o tym jak nie dać się okraść podczas nieobecności w domu.

Roboty RWE

Zapowiadane wcześniej roboty RWE ruszyły pełną parą.

Ogrodzenie

Zamieszczamy poniżej – za zgodą autora – fragment korespondencji mieszkańca naszego osiedla. Zarząd i Administracja wielokrotnie apelowała – bez skutku – w podobnych sytuacjach. Może więc głos jednego z mieszkańców „skruszy” barierę obojętności właścicieli zaniedbanych posesji.

Ze swej strony nie zgadzamy się tylko z porównaniem do podlaskiej wsi. Na Podlasiu nie spotyka się takiego bałaganu.

Ponadto pominęliśmy dane wrażliwe.

Witam Zarząd naszego Osiedla !

Jestem właścicielem działki przy Zapłocie…. Proszę Zarząd i Administrację o podjęcie działań wobec właścicieli działek ……..położonych przy skręcie w ul. Zapłocie ( ze ścieżki rowerowej) ….. zmierzających do naprawy zawalonych płotów na tychże działkach.

Żaden z właścicieli nie poczuwa się do obowiązku naprawy przewróconego ogrodzenia i wjazd na nasze osiedle przypomina wjazd do zapomnianej wsi na Podlasiu, którą wszyscy opuścili. ………..

To bardzo żenujący widok, absolutnie nie licujący z rangą Osiedla. Proszę (właścicieli) o bezwzględne usunięcie tego paskudztwa w trybie pilnym, nie mam bowiem żadnej ochoty na tolerowanie takiego bałaganu.

Z poważaniem

(………..)

ogrodzenie1ogrodzenie2ogrodzenie3ogrodzenie4

UWAGA!!!

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców i ich mienia uprzejmie prosimy o spisywanie i przekazywanie numerów pojazdów oraz sytuacji które w Państwa ocenie wydają się mało wiarygodne lub wręcz podejrzane  do administracji czy też bezpośrednio na numer naszej Pani dzielnicowej 600-997-313