Autobusy pojadą ulicą Korbońskiego!

Już od najbliższego poniedziałku, 24 września autobusy w końcu pojadą ulicą Korbońskiego i do tego aż do Metra Kabaty. Dotyczy to linii: 710, 724 i 742, które po wjechaniu do Warszawy i minięciu Naszego osiedla, zamiast pojechać dalej do Wilanowa i na Mokotów, skręcą w ul. Korbońskiego i zawiozą Nas prosto na pierwszą stację metra. Najważniejsze jest to, że według nowych rozkładów jazdy, na przystanki przy Naszym osiedlu trzy wymienione linie będą podjeżdżać na zmianę co 10 min w dni powszednie i co 20 min w sobotę i święta.
Poniżej dokładne trasy autobusów 710, 724 i 742:
710: OS. KABATY – al. KEN – Metro Kabaty – Wąwozowa – Relaksowa – M. Rosnowskiego – S. Korbońskiego – Ł. Drewny – Warszawska – Bielawska – Mirkowska – Wojska Polskiego – marsz. J. Piłsudskiego – STOCER – B. Prusa – Chylicka – Długa – Chylice – PIASECZNO (SZKOLNA)
724: OS. KABATY – al. KEN – Metro Kabaty – Wąwozowa – Relaksowa – M. Rosnowskiego – S. Korbońskiego – Ł. Drewny – Przekorna – Przyczółkowa – Warszawska – Piaseczyńska – gen. K. Pułaskiego – Wschodnia – PIASECZNO (GERBERA)
742: OS. KABATY – al. KEN – Metro Kabaty – Wąwozowa – Relaksowa – M. Rosnowskiego – S. Korbońskiego – Ł. Drewny – Przekorna – Przyczółkowa – Warszawska – Słomczyn – Turowice – Kawęczyn – Brześce – Wólka Dworska – Moczydłów – GÓRA KALWARIA (RYNEK)

 

Do Wilanowa i na Metro Wilanowska będzie można teraz dojechać autobusami linii: 251, 264 i 339. Nowa linia 339 zapewni dojazd i do stacji Metra Wilanowska i Kabaty. Nowa linia 251, pojedzie aż do Konstancina na nowo wybudowaną pętlę Osiedle Grapa.
Poniżej dokładne trasy autobusów 251, 264 i 339:
251: METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Przyczółkowa – Warszawska – Bielawska – Mirkowska – Wojska Polskiego – rondo Jana Pawła II – Wilanowska – OS. GRAPA
264: WILANÓW – Przyczółkowa – Ł. Drewny – Przekorna – Przyczółkowa – Rosochata – Wiechy – Okrzeszyn – KĘPA OKRZEWSKA
339: METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Przyczółkowa – Przekorna – Ł. Drewny – S. Korbońskiego – M. Rosnowskiego – Relaksowa – Wąwozowa – Metro Kabaty – al. KEN – OS. KABATY

Nowy salon fryzjerski

Na naszym osiedlu, pod numerem 168, wkrótce otworzy się salon Dom Fryzur ART STYLE. Salon istnieje już w Wilanowie na ul. Kosiarzy 38/51. W razie potrzeby kontaktu można dzwonić pod nr tel.: 22 885 42 02 lub kom.: 500 020 252.

Ponowne otwarcie ul. Korbońskiego coraz bliżej

Poniżej aktualizacja intensywnych prac drogowych na skrzyżowaniu ul. Rosoła i Wąwozowej, będących zwieńczeniem przebudowy ul. Relaksowej.

Zamknięcie fragmentu ul. Klimczaka

W tym tygodniu zamknięta została ul. Klimczaka na odcinku od ul. Przyczółkowej do ronda przy budynku Royal Wilanów. Jest to związane z pracami drogowymi prowadzonymi na tej trasie. Wszystko ma potrwać około 2 tygodnie. Aby dotrzeć do budynków Urzędu Dzielnicy Wilanów oraz Royal Wilanów można skorzystać z kilku objazdów ulicami: Przyczółkową, Branickiego, Al. Rzeczypospolitej, oraz Kieślowskiego i Al. Wilanowską.

Utrudnienia w ruchu w okolicy budowy Południowej Obwodnicy Warszawy

W najbliższym czasie rozpoczną się prace nad budową węzła z ul. Przyczółkową w związku z kolejnym etapem prac przy Południowej Obwodnicy Warszawy. Kiedy wszystko ruszy zostanie uruchomiona tymczasowa droga, którą kierowcy będą omijać teren budowy. Aktualnie trwają prace nad przebudową skrzyżowania z ul. Europejską. Następnie wyłączona z ruchu zostanie południowa część jezdni na wjeździe ul. Europejskiej i ruch w obie strony będzie odbywać się po stronie północnej.

Kwalifikacja wojskowa

W dniach 19-23 marca br. podlegający kwalifikacji wojskowej mieszkańcy Dzielnicy Wilanów powinni pojawić się na Powiatowej Komisji Lekarskiej nr 3 (ul. Bielawska 3). Kwalifikacja wojskowa odbywa się co roku na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2017 r. poz. 1430 ze zm.). Więcej informacji na ten temat można znaleźć bezpośrednio na stronie Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy (http://www.bezpieczna.um.warszawa.pl/kwalifikacja-wojskowa-w-warszawie-w-2018-r) oraz na stronie Wojewody Mazowieckiego (jest to obwieszczenie o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w bieżącym roku).