Powstanie nowe centrum handlowe w Wilanowie

placvogla

Na pięciu tysiącach metrów kwadratowych powierzchni znajdzie się ok. 30 lokali: sklepów, punktów usługowo-handlowych, restauracji i kawiarni. W marcu ruszy budowa Placu Vogla – nowego centrum handlowego w warszawskim Wilanowie. Teren inwestycji został już przekazany generalnemu wykonawcy. Centrum ma być gotowe jesienią tego roku.

Plac Vogla to inwestycja firmy Ghelamco. Obiekt powstanie między ulicami Sytą, Zaściankową, Łokciową i Vogla, w kameralnym formacie lokalnego ośrodka handlu i usług, o ulicznym charakterze oraz parterowej zabudowie. Do każdego lokalu można będzie wejść z zewnątrz, bezpośrednio z ulicy.

Stacje rowerów Veturilo

Od 1 marca w całej Warszawie zostaną z powrotem wprowadzone stacje rowerów Veturilo. W Wilanowie można je znaleźć w 6 miejscach: ul. Jana III Sobieskiego/Al. Wilanowska, ul. Przyczółkowa/Al. Wilanowska, ul. Przyczółkowa/ul. Branickiego, Al. Rzeczypospolitej/ul. Branickiego, ul. Ks. Prymasa Augusta Hlonda, rondo Vogla/Syta. Po więcej informacji zapraszamy na stronę Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej: http://www.rowery.um.warszawa.pl/

veturilo

Naprawa nawierzchni ulicy Przyczółkowej w ramach Budżetu Partycypacyjnego dla Gminy Wilanów

budzetpartycypacyjny

Dziękujemy mieszkańcom za aktywność i podpisy !!! Niewątpliwie dzięki stronie internetowej mamy tak duży (144 podpisy !!!) odzew w sprawie budżetu partycypacyjnego. Przypominamy że w czerwcu (16-26) odbędzie się głosowanie przez internet i wtedy mamy szansę na wygraną dla naszego projektu.

https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/taskPropose/index?TaskProposeSearch%5BmainRegionIds%5D%5B%5D=26&userId=

https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/taskPropose/index?TaskProposeSearch%5BmainRegionIds%5D%5B%5D=26&TaskProposeSearch%5BclassificationIds%5D%5B%5D=2&userId=

https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/taskPropose/1652

Maski afrykańskie

Jeden z naszych mieszkańców zwrócił się z prośbą o przekazanie jego maila do wiadomości mieszkańców oś. Patio

Poniżej jego treść oraz link do strony dotyczącej masek punu:

Szanowni Państwo,

w związku z likwidacją mojej prywatnej kolekcji masek afrykańskich, chciałbym oddać, maskę plemienia punu, przywiezioną przeze mnie z Kenii pare lat temu. Maska była używana do tańców rytualnych i prawdopodobnie pochodzi z połowy ubiegłego wieku,dokładnej  daty nie udało mi sie ustalić. Chciałbym aby maska trafiła do kogoś kto interesuje się sztuką afrykańską i Afryką jako taką.

Kontakt do autora maila można uzyskać w administracji osiedla.

http://www.zyama.com/punu/pics..htm

maski

Ogrodzenie

Zamieszczamy poniżej – za zgodą autora – fragment korespondencji mieszkańca naszego osiedla. Zarząd i Administracja wielokrotnie apelowała – bez skutku – w podobnych sytuacjach. Może więc głos jednego z mieszkańców „skruszy” barierę obojętności właścicieli zaniedbanych posesji.

Ze swej strony nie zgadzamy się tylko z porównaniem do podlaskiej wsi. Na Podlasiu nie spotyka się takiego bałaganu.

Ponadto pominęliśmy dane wrażliwe.

Witam Zarząd naszego Osiedla !

Jestem właścicielem działki przy Zapłocie…. Proszę Zarząd i Administrację o podjęcie działań wobec właścicieli działek ……..położonych przy skręcie w ul. Zapłocie ( ze ścieżki rowerowej) ….. zmierzających do naprawy zawalonych płotów na tychże działkach.

Żaden z właścicieli nie poczuwa się do obowiązku naprawy przewróconego ogrodzenia i wjazd na nasze osiedle przypomina wjazd do zapomnianej wsi na Podlasiu, którą wszyscy opuścili. ………..

To bardzo żenujący widok, absolutnie nie licujący z rangą Osiedla. Proszę (właścicieli) o bezwzględne usunięcie tego paskudztwa w trybie pilnym, nie mam bowiem żadnej ochoty na tolerowanie takiego bałaganu.

Z poważaniem

(………..)

ogrodzenie1ogrodzenie2ogrodzenie3ogrodzenie4

Bałwanek

Zima w tym roku nie jest sroga, ale jak widać porządnego bałwana da się ulepić! Tego można podziwiać przy ścieżce rowerowej koło osiedla.

balwanek