Kiermasz wielkanocny

kiermasz

Już w tą niedzielę (29.03) od godziny 8 do 14 Caritas Parafii św. Elżbiety w Powsinie oraz Centrum Kultury Wilanów organizują kiermasz wielkanocny w Domu Pracy Twórczej przy ulicy Ptysiowej 3. W tym dniu każdy znajdzie coś dla siebie. O godz. 12.30 w sali parafialnej w Powsinie odbędzie się także spektakl dla dzieci pt.” Wielkanocne pisanki”. Podczas kiermaszu na odwiedzających czekać będzie bogaty asortyment wyrobów regionalnych, rękodzieła, produktów spożywczych oraz ozdób wielkanocnych. Tradycyjnie, jak co roku odbędzie się również loteria fantowa. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas Powsin.

To świetna okazja na przedświąteczne zakupy!

Zmiana w systemie obowiązujących ulg w opłatach za przejazdy komunikacją miejską

ztm

Rada Warszawy podjęła uchwałę zmieniającą system obowiązujących ulg w opłatach za przejazdy komunikacją miejską. Zmiany wejdą w życie 1 kwietnia br. Zmiany obejmują następujące kategorie pasażerów komunikacji miejskiej:

Siedmiolatki Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów poprzednio obowiązywało do 31 sierpnia w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. Od kwietnia okres bezpłatnych przejazdów dla siedmiolatków, ze względów organizacyjnych, zostanie wydłużony do końca września.

Uczniowie w wieku 7 – 16 lat Do niedawna do przejazdów ulgowych upoważniała ich jedynie ważna (podstemplowana) w danym roku szkolnym legitymacja szkolna. Praktyka pokazuje jednak, że wielu uczniów nie zdąża podstemplować legitymacji na czas. Dlatego dzieci w tym wieku nie muszą dokumentować uprawnienia do ulgi jedynie ważną legitymacją szkolną. Oprócz niej mogą posługiwać się każdym innym dokumentem zawierającym zdjęcie i datę urodzenia dziecka (np. paszport, dowód osobisty dla dziecka itp.). A jeśli chodzi o legitymację to zostanie ona uznana nawet jeśli nie będzie zawierała aktualnej pieczątki.

Studenci i uczniowie zagranicznych szkół wyższych Studenci i uczniowie zagranicznych szkół wyższych do ukończenia 26. roku życia, posługując się legitymacją ISIC, mieli prawo do korzystania z biletów ulgowych każdego rodzaju. Od początku kwietnia mogą korzystać jedynie z biletów ulgowych długookresowych. Gdy uczeń lub student takiej szkoły będzie chciał skorzystać z innego rodzaju biletu będzie musiał skasować bilet normalny.

Doktoranci Identycznie jak w przypadku uczniów i studentów szkół zagranicznych, doktoranci mogą korzystać z ulgi wyłącznie w przypadku biletów długookresowych. Dodatkowo wprowadzone zostało kryterium ograniczenia wiekowego. Ulga na przejazdy przysługuje wyłącznie doktorantom do ukończenia 30. roku życia.

Karty dużej rodziny

kartaduzejrodzinyCentrum Kultury Wilanów i Centrum Sportu Wilanów oraz Obiekt Sportowy przy Zespole Szkół nr 79 włączyły się do ogólnopolskiego programu Karty Dużej Rodziny. Instytucje oferują zniżki dla rodzin wielodzietnych na realizowaną przez nie ofertę kulturalną i sportową.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat.

Więcej informacji pod adresem: https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina

Źródło: http://www.wilanow.pl

 

Poszukiwany/Poszukiwana

Nagroda za wskazanie właściciela wyrzuconej choinki.

Osiedle EKO NATOLIN

osiedle_eko_natolin

Osiedle EKO NATOLIN powstanie pomiędzy ulicami Łukasza Drewny i Gąsek, tuż obok Lasu Natolińskiego i Kabackiego, w odległości 2 km od stacji metra Kabaty. Trzydzieści sześć hektarów, 155 domów w I etapie. To pierwsze niemal samowystarczalne osiedle w pełni oparte na odnawialnych źródłach energii. Projekt zrealizują wspólnie Griffin Real Estate, Immobel oraz Bank Ochrony Środowiska.

Przyszli mieszkańcy oprócz uniezależnienia się od dostaw gazu i wahań jego ceny będą mogli, dzięki technologii BOŚ EKOsystem cieszyć się istotnymi oszczędnościami – ogrzanie gazem domów o podobnym metrażu jest w skali roku droższe nawet o ok. 6 tysięcy złotych