Królewski Ogród Światła

krolewski_ogrod_swiatla

W ostatnią sobotę 24 października o godz. 16.00, otwarty został Królewski Ogród Światła (jesienno-zimowa wystawa w Muzeum Pałacu Króla Jana III). Będzie ona czynna do 13 marca 2016 r. Pojawiła się również nowa ekspozycja ‚Magiczny Ogród Króla’, a w każdą sobotę, na fasadzie pałacu wyświetlany będzie mapping pod tytułem: „Bajka o królewskiej wydrze”. Więcej informacji (w tym ceny biletów i harmonogram pokazów) na stronie: www.wilanow-palac.pl

Przetarg: Modernizacja zagospodarowania zachodniego nabrzeża Jeziora Powsinkowskiego

przetarg_1Firma Ziel-But Wojciech Rukat wygrała przetarg pod nazwą: „Modernizacja zagospodarowania zachodniego nabrzeża Jeziora Powsinkowskiego”. Prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu i obejmą zachodnie nabrzeże, które jest pod administracją Dzielnicy Wilanów. Polegać będą na uporządkowaniu terenu i wprowadzeniu elementów sprzyjających rekreacji. Powstanie ścieżka spacerowa, siłownia plenerowa, plac zabaw zyska nowe, atrakcyjne wyposażenie. Pojawią się ławki, kosze, stojaki na rowery, a część nabrzeża zostanie oświetlona.

Piąty Powsiński Dzień Dyni

powsinski_dzien_dyni8 października w godzinach 10:00-17:00 przy ul. Ptysiowej 3 odbędzie się już 5 raz Powsiński Dzień Dyni! W programie atrakcje i niespodzianki dla dorosłych oraz dla dzieci, m.in:

– przedstawienie teatralne dla najmłodszych

– warsztaty ekologiczno-plastyczne

– koncert orkiestry

Podczas akcji, będzie można również pozbyć się elektroodpadów (za oddanie 3 kg będzie można otrzymać dynię). Organizatorzy przygotowali także stoiska z rękodziełem, wyrobami regionalnymi i promocję niespotykanych potraw z dyni. Będą też przepisy na potrawy z dyni oraz wiele innych niespodzianek.

Remont mostu na ul. Rosochatej

remont

19 października br. Zarząd Dróg Miejskich rozpocznie remont mostu na ul. Rosochatej. Będzie ona z tego powodu nieczynna przez około dwa miesiące. Inwestycja ma polegać na rozebraniu mostu teraz istniejącego i wybudowaniu nowego, który ma być 2 razy szerszy oraz przystosowany do ruchu pieszych i rowerzystów.

Remont Cmentarza w Powsinie

cmentarzRozstrzygnięty został przetarg dotyczący remontu ogrodzenia Cmentarza Powstańców Warszawy w Powsinie (ul. Przyczółkowa 25). Prace już się rozpoczęły, a wykonawca przewiduje ich zakończenie najpóźniej na 1 listopada. Remont ma polegać na możliwie najwierniejszym odtworzeniu pierwotnego stanu ogrodzenia przy użyciu materiałów i technologii podobnych jak pierwotnie użyte, przy pozostawieniu wszystkich zachowanych w dostatecznie dobrym stanie elementów. Stalowe zwieńczenie zostanie zachowane w całości, podobnie jak i krzewy żywopłotu. Na ogrodzeniu pojawią się dodatkowe symbole Polski Walczącej, a wewnątrz cmentarza, bezpośrednio przy wejściu, zostanie ustawiona tablica informacyjna z granitu. Usunięte zostaną stalowe ramy utrudniające dostęp osobom niepełnosprawnym, ustawione przy wejściu na cmentarz. Remont ogrodzenia został sfinansowany ze środków Wojewody Mazowieckiego. Koszt wynosi ponad 150 tys. zł.