Dodatkowa zbiórka odpadów zielonych

odpady_zielone5 i 12 grudnia firma Sita Polska przeprowadzi dodatkową zbiórkę odpadów zielonych. Odpady zostaną odebrane poza wyznaczonym harmonogramem wyłącznie od mieszkańców, którzy wcześniej zgłoszą takie zapotrzebowanie poprzez infolinię SITA (+48) 22 55 80 697 lub za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie www.sitapolska.pl do dnia 30.11.2015. Odpady powinny być wystawione w workach przed posesję, do godz. 6.00 rano w dniu odbioru.

Prośba

Bardzo prosimy o nie wystawianie przedwcześnie śmieci, ponieważ wygląda to nieestetycznie i nieraz mocno nieprzyjemnie pachnie

Trasa szybkiego tramwaju do Wilanowa

tramwaj_1

Spółka Tramwaje Warszawskie podpisała umowę z konsorcjum: Safege S.A.S. i Schuessler-Plan Inżynierzy Sp. z o.o. na wykonanie wielobranżowej koncepcji budowy trasy szybkiego tramwaju do Wilanowa. Konsorcjum przygotuje wielobranżową koncepcję programowo – przestrzenną budowy trasy szybkiego tramwaju od ul. M. Kasprzaka do Wilanowa wraz z materiałami dodatkowymi. Zamówienie obejmuje m.in.: wykonanie projektu stałej organizacji ruchu i analizy układu zasilania trakcji tramwajowej oraz materiałów niezbędnych do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, które będą stanowić podstawę do późniejszego wykonania dokumentacji projektowej. Wartość umowy wynosi 3 566 170,99 zł brutto.

Budżet Partycypacyjny 2017

budzet_2017

Od 16 listopada br. do 15 stycznia 2016 r. Można zgłaszać projekty do budżetu partycypacyjnego 2017. Można to zrobić on-line na stronie: www.twojbudzet.um.warszawa.pl lub osobiście, składając formularz do wybranego Urzędu Dzielnicy. Trzeba załączyć listę z podpisami 30 osób, które popierają projekt oraz wstępny kosztorys.

Zarząd Dzielnicy Wilanów podjął uchwałę w sprawie określenia szczegółowych zasad przeprowadzenia BP w Dzielnicy Wilanów. Do podziału w edycji BP 2017 jest kwota 1 200 000 zł. Dzielnica Wilanów została podzielona na dwa obszary terytorialne. Ustalono podział ogólnej kwoty przeznaczonej na realizację BP w Dzielnicy Wilanów w wysokości po 600 000 zł na każdy obszar terytorialny. Ustalono górny limit wartości jednego projektu o charakterze lokalnym w wysokości 300 000 zł.

Uwaga dziki!

Ostatnio otrzymujemy od mieszkańców informacje, że prawie codziennie wczesnym porankiem w okolicach osiedla widywane są dziki. W razie spotkania ze zwierzęciem należy zachować spokój i jak najszybciej się oddalić , a zaraz potem dzwonić na numer Ekopatrolu: 986

Przetarg na Nowokabacką

droga_113 wykonawców zgłosiło się by zbudować ulicę Nowokabacką, która połączy Wilanów i Ursynów. Przetarg dotyczy budowy ponad kilometrowego odcinka ulicy na terenie Wilanowa, od ul. Łukasza Drewny do granicy z Ursynowem. Najtańsza oferta wynosi  15 867 000 zł, a najdroższa 26 995 940,49 zł. Inwestycja ma być gotowa do 2017 roku.

Warszawskie Dni Zdrowia

Serdecznie zapraszamy na Warszawskie Dni Zdrowia. W tym roku podczas akcji profilaktycznej odbędą sie spotkania z ekspertami, którzy z chęcią podzielą się swoją wiedzą z następujących dziedzin:

– „Bezpieczna aktywność fizyczna dla seniorów” – 12 listopada, godz. 15.00-17.00
– „Naturalne metody pielęgnacji” – 23 listopada, godz. 11.00-13.00

Spotkania będą miały miejsce w sali kameralnej Centrum Kultury Wilanów.

 

Idą zmiany…