Spotkanie dotyczące budowy Południowej Obwodnicy Warszawy

obwodnica_1

18 lutego o godz. 18.00 w sali widowiskowej na parterze Urzędu Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące budowy Południowej Obwodnicy Warszawy na terenie Wilanowa. Wezmą w nim udział przedstawiciele inwestora – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcy odcinka wilanowskiego POW Konsorcjum: Gulermak Agir Sanayi Inssat ve Taahhut A.S. i PBDiM Mińsk Mazowiecki.

UWAGA!

Szanowni Państwo,

Udało nam się  częściowo usunąć awarię w głównej przepompowni ścieków lecz ze względu na prowizoryczny charakter naprawy , operację przywrócenia pełnej sprawności wykonamy w tym tygodniu po zakupie części zamiennych.

W związku z powyższym w dniu 26/01/2016 (wtorek) nastąpi czasowe zaprzestanie dostaw wody w godzinach 10.00-15.00 z możliwością wcześniejszego włączenia .

 

Wynikła awaria spowodowana jest nieodpowiedzialnym użytkowaniem kanalizacji przez niektórych – nieznanych nam mieszkańców osiedla poprzez wrzucanie do niej dużych zanieczyszczeń stałych takich jak :mopy, podpaski,pampersy,szmaty,ścierki,szczotki,bieliznę osobistą itp.

Centrum kultury Wilanów zaprasza: Zima w mieście 2016

zima_w_miescie_2016_v2Tegoroczna akcja ‚Zima w Mieście’ ma bardzo bogaty program, a w nim m.in.: warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne, teatralne i filmowe.
W dniach 1-5 lutego zajęcia prowadzone będą w Filii CKW przy ul. Przyczółkowej 27 A, a w dniach 8-12 lutego w siedzibie CKW przy ul. Kolegiackiej 3.

Obowiązują zapisy. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest dostarczenie do Centrum Kultury Wilanów wypełnionej karty zgłoszenia, dostępnej na stronie: www.kulturawilanow.pl
oraz w CKW. Liczba miejsc jest ograniczona.

Ruszyła budowa ul. Nowokabackiej

droga_1

Ruszyła budowa ul. Nowokabackiej, która połączy Wilanów z Ursynowem. 12 stycznia, czyli zgodnie z umową, wykonawca wszedł na plac budowy. Według planu zakończenie inwestycji ma mieć miejsce w połowie 2017 roku. Dzięki budowie ul. Nowokabackiej uruchomiona zostanie komunikacja publiczna między dzielnicami. Dobra wiadomość dla rowerzystów i amatorów innych sportów – ma powstać również ścieżka rowerowa.

Zima w mieście 2016

zima_w_miescie_2016

Program „Zima w mieście 2016” odbędzie się w dniach 1-12 lutego 2016 r. Na terenie Wilanowa biorą w nim udział dwie szkoły:

– Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3, ul. Przyczółkowa 27,

– Zespół Szkół nr 123, ul. Uprawna 9/17

oraz Centrum Sportu Wilanów (z lodowiskiem), Centrum Kultury Wilanów, Biblioteka Publiczna i Obiekt Sportowy przy ul. Wiertniczej 26. Wszyscy uczestnicy Programu „Zima w Mieście 2016” odpłatnie korzystają z posiłków. Dziennie kosztują one 7 zł.

Ciepło z natury VII edycja 2016

cieplo_z_natury_1

PGNiG TERMIKA SA organizuje siódmą edycję zimowej akcji „Ciepło z natury”. Zaraz ruszy zbiórka choinek, które trafią do warszawskich elektrociepłowni jako ekologiczne paliwo. W Wilanowie punkt oddawania choinek będzie czynny 20 stycznia na terenie przed budynkiem urzędu.

Poranek teatralny

pastoralkaJuż jutro, z okazji święta Trzech Króli w sali parafialnej Kościoła św. Elżbiety przy ul. Przyczółkowej 56 odbędzie się poranek teatralny pod tytułem ‚Pastorałka’. Wstęp jest wolny, a wszystko rozpocznie się o godzinie 11:30.