Miejskie rowery Veturilo – piąty sezon

veturilo_2016

Już w ten wtorek 1 marca na warszawskie ulice powrócą miejskie rowery Veturilo. Oprócz samych rowerów będzie można korzystać także z ponad tysiąca parkingów rowerowych, 40 stacji samoobsługowej naprawy rowerów, 4 bezpłatnych wypożyczalni rowerów towarowych i wypożyczalni trójkołowych rowerów dla seniorów. Ten sezon potrwa do końca listopada, a już od przyszłego roku wielkie zmiany:

– zostaną wprowadzone rowery elektryczne
– liczba stacji wzrośnie do min. 300, a liczba rowerów do ponad 4 tys.
– zostanie stworzona aplikacja na telefon, która zastąpi korzystanie z terminalu
Najbliższa naszemu osiedlu stacja znajduje się przy ulicy Przyczółkowej (za przystankiem Powsinek 01).

Spacery przyrodnicze

spacery_przyrodnicze

Już jutro, 21 lutego i w następną niedzielę 28 lutego o godzinie 10:00 w Ogrodach Muzeum Pałacu Króla Jana III (ul. St. Kostki Potockiego 10/16) odbędą się bezpłatne spacery przyrodnicze.
– 21 lutego – „Ogrody Wilanowa – na styku historii i kultury”
– 28 lutego – „Morysin – dzikość miejsca”
Spacery są dostosowane do  potrzeb osób niewidomych.

Spotykanie przy kasie muzeum przy ul. St. Kostki Potockiego.

Rezerwacji można dokonać pod adresem: okarpinska@muzeum-wilanow.pl

Spotkanie informacyjne dotyczące budowy Południowej Obwodnicy Warszawy na terenie Wilanowa

lok_budowy_pol_obw_warszawyPrzypominamy, że już w ten czwartek 18 lutego w sali widowiskowej na parterze Urzędu Dzielnicy Wilanów (przy ul. Klimczaka 2) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące budowy Południowej Obwodnicy Warszawy na terenie Wilanowa. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele inwestora – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcy odcinka wilanowskiego POW konsorcjum: Gulermak Agir Sanayi Inssat ve Taahhut A.S. i PBDiM Mińsk Mazowiecki. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu.

IV Królewski Festiwal Światła

FestiwalSwiatlaW ten weekend, czyli 12-14 lutego odbędzie się IV Królewski Festiwal Światła. W programie m.in. instalacja świetlna „kosmiczna łąka”, oprawa świetlna budynków Ratusza Wilanowa, kościoła św. Anny, pałacowej oranżerii, pokazy mappingów oraz magiczny ogród króla w Muzeum Pałacu w Wilanowie. Będzie też wiele atrakcji dla zakochanych z okazji walentynek, w tym: podniebna randka w balonie na uwięzi, trening we dwoje, możliwość złożenia wielkoformatowych życzeń ukochanej osobie i pokaz sztucznych ogni. Wszystko to będzie miało miejsce na Plaży Wilanów, w okolicach Ratusza Wilanowa i Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Spotkania z projektodawcami

spotkania_z_projektodawcamiW dniach 25 lutego, 1 marca i 3 marca br. o godzinie 18:00 w sali widowiskowej w Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) odbędzie się spotkanie dyskusyjne o projektach złożonych w budżecie partycypacyjnym 2017. Co ważne, obecność projektodawcy lub jego przedstawiciela na spotkaniu dyskusyjnym jest obowiązkowa. Nieobecność projektodawcy jest jednoznaczna z wycofaniem projektu.

Powsińskie ZAPUSTY

powsinskie_zapusty_19 lutego br. o godzinie 18:00 w Domu Pracy Twórczej w Powsinie  (ul. Ptysiowa 3) odbędzie się kolejna edycja Zapustów. Organizatorem zabawy jest Centrum Kultury Wilanów, a tematem przewodnim w tym roku będą lata 70-te.