Przetarg na wykonanie projektu doświetlenia przejść dla pieszych

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonanie projektu doświetlenia przejść dla pieszych w 35 lokalizacjach w tym 8 w Wilanowie:
1. Przyczółkowa – Pałacowa
2. Przyczółkowa – Gronowa
3. Przyczółkowa – Przekorna
4. Przyczółkowa – Ulubiona
5. Łukasza Drewny przy nr 24
6. Wietnicza przy nr 111
7. Wiertnicza – Kosiarzy
8. Wiertnicza – Obornicka
Więcej informacji na stronie: https://zdm.waw.pl/zamowienia-publiczne/721

Wielkanocne warsztaty malowania jajek

pisanki_1

Już dziś 22 marca w Powsińskiej filii (ul. Przyczółkowa 27 a) Wilanowskiej Biblioteki Publicznej od 17:00 do 18:30 odbędą się warsztaty malowania jajek. Poprowadzi je Dorota Jarecka z Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Dla wszystkich dzieci wstęp jest wolny.

Targ Wielkanocny

targ_wielkanocny_wilanowSerdecznie zapraszamy na dwudniowy Wielkanocny Targ w Wilanowie. 20 marca (Niedziela Palmowa) w godz. 9.00-16.00 i 26 marca (Wielka Sobota) w godz. 9.00-16.00. Targ odbędzie się na Skwerze Prymasowskim przy Kościele św. Anny. Na stoiskach znajdą się m.in: palmy wielkanocne, stroiki, pisanki i ozdoby. Będzie dostępny również szeroki wybór zdrowych i regionalnych produktów od wystawców z różnych części Polski.

Pizza z pieca

Pizzas baking in an open firewood oven

Przypominamy, że aktualnie w Barze ‚Meta’ przy naszym osiedlu można zjeść pizzę z pieca. W menu są również sałatki i desery. Wszystko można zjeść na miejscu lub wziąć na wynos.

Zachęcamy do odwiedzenia lokalu!

Targ Wilanowski

targ_wilanowski_1W tę sobotę 12 marca, jak co tydzień na Placu Miejskim (ul. Kieślowskiego/Herbu Szreniawa) odbędzie się Targ Wilanowski. W godzinach 09:00-15:00 będzie można zakupić wiele ekologicznych produktów, w tym: warzywa, wędliny, sery, jaja, a nawet produkty bezglutenowe.
Wstęp wolny.

Akcja poboru krwi

akcja_poboru_krwi_2016Już w ten piątek, 4 marca w godzinach 10:00-14:00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów (przy ul. Klimczaka 2, w budynku A) będzie można honorowo oddać krew. Akcja jest organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów. Więcej informacji na ten temat i ogólnie na temat oddawania krwi można znaleźć na stronie Klubu: http://www.khdk.wilanow.pl/