Debata „Zrównoważony rozwój środowiska – wyzwania i szanse”

debata_publiczna_1W najbliższy czwartek 2 czerwca o godzinie 17:30 w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego (Sala Biała) odbędzie się debata publiczna dotycząca zagadnień związanych z problematyką zrównoważonego rozwoju środowiska. Jest ona realizowana w ramach projektu „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie”.

Noc bibliotek

noc_bibliotek_20164 czerwca o godzinie 15:00 w Wilanowie rozpocznie się Noc Bibliotek. Jest to ogólnopolska akcja, która na terenie naszej dzielnicy odbędzie się w Zespole Szkół nr 79 (przy ul. Wiertniczej 26) oraz Bibliotece Publicznej (przy ul. Kolegiackiej 3).
Wśród głównych atrakcji znajdą się:
– rozmowy o literaturze
– zabawy czytelnicze
– bicie rekordu Polski w nieprzerwanym czytaniu na głos ‚Trylogii’ Henryka Sienkiewicza.

Dzień Dziecka w Wilanowie

dzien_dziecka_20164 czerwca w godzinach 11:00-16:00 na terenie Royal Wilanów (przy ul. Klimczaka 1) odbędą się obchody Dnia Dziecka. Do głównych atrakcji należą: występy artystyczne, pokazy magii, warsztaty plastyczne, pokaz mody dziecięcej, konkursy z nagrodami, dmuchany basen z piłkami oraz słodkie poczęstunki z lokalnych restauracji.

Wielka Zbiórka Książek

zbiorka_ksiazek_2016Do 22 maja trwa akcja „Wielka Zbiórka Książek” w której można wziąć udział oddając niepotrzebne nam już książki do dwóch bibliotek na terenie Wilanowa (Biblioteka Wilanowska przy ul. Kolegiackiej 3 oraz Biblioteka IPJPII przy ul. Hlonda 1).
Książki trafią do dzieci i młodzieży przebywających w szpitalach na terenie całej Polski.
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.zaczytani.org

Noc Muzeów w Wilanowie

noc_muzeów_2016Już w najbliższą sobotę, 14 maja w Warszawie odbędzie się coroczna Noc Muzeów. Oznacza to, że będzie można bezpłatnie zwiedzić wiele muzeów i galerii oraz wziąć udział w różnych atrakcjach.
W naszej najbliższej okolicy do zobaczenia będzie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przy ul. Kostki Potockiego 10/16. Continue reading

Ulica Bruzdowa

ul_bruzdowaRozpoczęły się przygotowania do przebudowy ulicy Bruzdowej. Cała inwestycja planowana jest na lata 2016-2017. Wykonana zostanie asfaltowa nawierzchnia, chodniki, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe, oświetlenie i odwodnienie.

Święto Konstytucji 3 maja

Dziękujemy tym co pamiętali, szkoda, że jest ich tak mało.