UWAGA BEZPAŃSKIE PSY

Na naszym osiedlu ostatnio coraz częściej pojawiają się psy bez właścicieli. Kiedy zauważymy takie zwierzę błąkające się wśród domów powinniśmy zadzwonić pod numer Straży Miejskiej/Eko Patrolu (nr 986) i zgłosić tę sprawę. Prosimy zachować ostrożność w kontaktach z nimi i wziąć pod uwagę, że dokarmiając je przyzwalamy na ich obecność.

Zabezpieczenia przed włamaniem

zlodziej_1

Już niedługo rozpocznie się sezon urlopów, będziemy wyjeżdżać na wakacje całymi rodzinami pozostawiając puste domy. Jest to idealna sytuacja dla złodziei, dlatego warto zapoznać się z podstawowymi zasadami zabezpieczeń anty włamaniowych. Na poniżej podanej stronie znajdują się najważniejsze informacje o tym jak nie dać się okraść podczas nieobecności w domu.

Lato w Mieście – wakacyjne warsztaty

lato_w_miescie_2016Do 20 czerwca można zgłaszać swoje dzieci (w wieku od 6 do 10 lat) na Artystyczne Warsztaty Wakacyjne, które będą odbywać się w dniach 4-15 lipca od godziny 8:30 do 12:30 w Centrum Kultury Wilanów (ul. Kolegiacka 3) oraz w dniach 1-12 sierpnia w Powsińskiej filii CKW (ul. Przyczółkowa 27 A).
W programie m.in.: taniec, śpiew, rysowanie, wycinanie, malowanie oraz teatr.

Badania jakości życia w dzielnicach Warszawy

badanie_jakosci_zycia_2016

Urząd m.st. Warszawy opublikował wyniki badań nad jakością życia w poszczególnych dzielnicach Warszawy. Okazuje się, iż mieszkańcy dzielnicy Wilanów są naprawdę zadowoleni. Najbardziej cenimy sobie ofertę kulturalną (wydarzenia, dom kultury), sportowo-rekreacyjną, funkcjonowanie publicznej służby zdrowia, ilość i stan terenów zielonych, pomoc społeczną oraz obsługę w Urzędzie. Czujemy się tu bezpiecznie, jesteśmy przywiązani do dzielnicy i mamy dobre relacje sąsiedzkie.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.um.warszawa.pl/