Dni otwarte w Centrum Kultury Wilanów

W najbliższy weekend (3-4 września) odbędą się Dni otwarte w dwóch placówkach Centrum Kultury Wilanów. W sobotę w Filii przy ul. Przyczółkowej 27 A oraz Domu Pracy Twórczej przy ul. Ptysiowej 3, a w niedzielę w Siedzibie Głównej przy ul. Kolegiackiej 3.
W programie m.in. prezentacja oferty zajęć edukacyjno-artystycznych w sezonie 2016/2017, przedstawienia teatralne oraz wiele innych atrakcji dla wszystkich członków rodziny.
Wstęp wolny.

Turniej siatkówki plażowej

turniej_siatkowki_plazowej_1Już w najbliższy weekend na Plaży Wilanów odbędą się turnieje siatkówki plażowej. W sobotę w turnieju open zmierzą się kobiety i mężczyźni, zaś w niedzielę pary mieszane i chłopcy do lat 19. Początek imprezy o godz. 09:30.

Powsińskie Dożynki

powsinskie_dozynki_2016Już w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia od 11:00 do 19:00 w plenerach Domu Pracy Twórczej (ul. Ptysiowa 3) odbędą się coroczne Powsińskie Dożynki. W programie m.in. folklorystyczne występy, stoiska z potrawami regionalnymi, rękodziełem artystycznym i twórczością ludową. Będzie również wiele atrakcji dla dzieci a na koniec „potańcówka na dechach”.

UWAGA NA DZIKI

Ostatnio na terenie naszego osiedla oraz w jego okolicach pojawia się coraz więcej dzików. Prosimy o zachowanie ostrożności, szczególnie podczas wieczornych spacerów.

Slow Sport Day

slow_sport_day_2016Już 21 sierpnia o godz. 08:00 w Lake Park Wilanów (Rów Powsinkowski) odbędzie się Slow Sport Day w ramach którego miejsce będzie mieć Bieg Wilanowski. W programie m.in. sztafety 4×2 km, bieg na 4 km, bieg na 8 km, marsz nordic walking na 4 km, biegi dla dzieci oraz zajęcia na trampolinach Fit&Jump.

Pasieka edukacyjna

pasieka_1Już jutro (środa 3 sierpnia) w godzinach 14:00-18:00 przy ul. Włóki odbędą się pierwsze warsztaty edukacyjne w temacie pszczelarstwa miejskiego. Jest to projekt realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego 2016.

Pasieka jest otwarta zarówno dla grup jak i osób indywidualnych.