Budżet partycypacyjny

budzet_partycypacyjny_2016 6 października o godzinie 17:30 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2, sala widowiskowa) odbędzie się spotkanie dotyczące budżetu partycypacyjnego, na którym m.in. zostaną wybrani członkowie do dzielnicowego Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego. W jego składzie znajdą się: 6 mieszkańców, 5 przedstawicieli organizacji pozarządowych, 3 radnych Dzielnicy i 4-5 urzędników wskazanych przez burmistrza.

Filmowe wtorki

filmowe_wtorki_1Jeszcze przez dwa wtorki września w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Wilanów (ul. Kolegiacka 3) o godz. 18:00 będą wyświetlane filmy w ramach cyklu filmowego pod tytułem „Heroiczny wrzesień”.
Wstęp jest wolny.

Wyprawa po rezerwacie przyrody Morysin

W sobotę 24 września, po wcześniejszej rezerwacji, będzie można bezpłatnie wziąć udział w wyprawie z przewodnikiem po rezerwacie przyrody Morysin. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 8-12 lat i będą odbywać się w godzinach 10:00-12:00.
Po dokonaniu rezerwacji i odebraniu wejściówki w kasie muzeum należy stawić się na zbiórkę przy kasie pałacu.

Warsztaty plastyczno-techniczne

warsztaty_rodzinne_1

W najbliższą sobotę 17 września w sali plastycznej Centrum Kultury Wilanów (ul. Kolegiacka 3) w godzinach 11:00-13:00 odbędą się warsztaty plastyczno-techniczne dla całej rodziny (dzieci w wieku 2,5-12 lat).
Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy, a projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

 

„Kreatywna Kuchnia” – rodzinne warsztaty kulinarne

kreatywna_kuchnia_1W najbliższą sobotę 10 września w Domu Pracy Twórczej (ul. Ptysiowa 3) od 10:00 do 12:00 odbędą się rodzinne warsztaty kulinarne. Przez trzy następne soboty zapisani wcześniej rodzice z dziećmi będą mogli nauczyć się jak łatwo, tanio i zdrowo gotować. Takie warsztaty mają na celu rozwijać zdrowe nawyki żywieniowe i zacieśniać więzy rodzinne.
Wstęp bezpłatny, obowiązkowe zapisy.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w naszej dzielnicy

Od 1 września w budynku Alto Wilanów przy Al. Rzeczypospolitej 14 swoją działalność rozpocznie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 24. Obejmie ona pomocą wszystkie dzieci zamieszkujące teren naszej dzielnicy oraz wspomoże pracę nauczycieli i rodziców.
Poradnia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 oraz w sobotę w godzinach 09:00-14:00.