Halloween na naszym osiedlu

halloween_2016Już w najbliższy poniedziałek 31 października odbędzie się święto Halloween, które co roku jest obchodzone na naszym osiedlu przez wiele osób. Przypominamy więc aby zachować zwiększoną ostrożność, ponieważ jest to idealna sytuacja do wykorzystania przez złodziei.

Budowa Szpitala Południowego

szpital_poludniowyZa 3 lata przy zbiegu ul. rtm. Pileckiego i Indiry Gandhi stanie szpital, który ma głównie służyć mieszkańcom dzielnic Wilanowa oraz Ursynowa. Budżet inwestycji to 400 mln zł. Wykonawcą prac jest konsorcjum 4 spółek (Erbud S.A., Strabag Spółka z o.o., Strabag AG oraz Ed. Züblin AG)
Szpital pomieści 300 łóżek w trzech pięciokondygnacyjnych budynkach. Na dachu jednego z nich zlokalizowane będzie lądowisko dla helikopterów.

Festiwal Dyni w Royal Wilanów

festiwal_dyni_2016Sezon na dynie w pełni, dlatego w ten weekend kolejny festiwal w Wilanowie. 22 października, czyli w najbliższą sobotę od godz. 14:00 do 18:00 w Royal Wilanów (przy ul. Klimczaka 1) będzie można nauczyć się wycinać dynie, przejechać na koniach i kucykach, zrobić zakupy na eko targu czy skorzystać ze ścianki fotograficznej.
Wstęp jest wolny.

Powsiński Dzień Dyni

powsinski_dzien_dyni_2016Już w najbliższą niedzielę 16 października w Domu Pracy Twórczej w Powsinie (przy ul. Ptysiowej 3) odbędzie się Powsiński Dzień Dyni. Od godz. 08:00 do 17:00 będzie można wziąć udział w wielu atrakcjach i konkursach a do tego pozbyć się elektroodpadów (za minimum 3 kg każdy dostanie w prezencie dynię!).
Wstęp jest wolny.

Przedstawienie oraz warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Chatka zajączka”

poranek_teatralny_1W najbliższą niedzielę 9 października o godz. 12:00 w Powsińskiej filii Centrum Kultury Wilanów (przy ul. Przyczółkowej 27 A) odbędzie się przedstawienie teatralne skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym. Bilety (w cenie 5 i 10 zł dla dzieci i dorosłych) można nabyć w recepcji CKW zarówno w Powsinie jak i Wilanowie (przy ul. Kolegiackiej 3).

Po przedstawieniu odbędą się warsztaty plastyczne, na które obowiązują wcześniejsze zapisy (pod nr tel 22 651 98 20).

„Koleżanki z Wilanowa” o kosmetykach

kolezanki_z_wilanowa_1Już w najbliższy czwartek 13 października w Centrum Kultury Wilanów (przy ul. Kolegiackiej 3) o godz. 19:00 powracają spotkania „Koleżanek z Wilanowa”. Są one skierowane do kobiet w każdym wieku, mieszkających w naszej dzielnicy, które dzielą podobne pasje i zainteresowania. Tym razem tematem będą kosmetyki i ich składy.
Wstęp jest wolny.