Mikołajki w Royal Wilanów

mikolajki_royal_wilanow_2016

10 grudnia w godzinach 14:00-17:00 w Royal Wilanów (ul. Klimczaka 1) odbędą się mikołajki. Przewidzianych jest wiele atrakcji dla dzieci, m.in. wizyta samego Św. Mikołaja, warsztaty plastyczne organizowane przez Centrum Kultury Wilanów, zabawy z Nike oraz atrakcje dla dorosłych: warsztaty, strefa świąteczna ze stoiskami z regionalnymi potrawami i ozdobami świątecznymi, czy degustacja specjałów restauracji Royal Wilanów.

Przyłączanie do sieci kanalizacyjnej (możliwość dofinansowania)

siec_kanalizacyjna_2016Zgodnie z art. 5 ust.1 pkt. 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości są zobowiązani do przyłączania jej do istniejącej sieci kanalizacyjnej lub w przypadku gdy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona, wyposażenie nieruchomości w zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych lub w przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych. W przypadku stwierdzenia niewykonania obowiązków, o których mowa w ust. 1-4, wójt (burmistrz, prezydent miasta) wydaje decyzję nakazującą wykonanie obowiązku (art. 5 ust.7 ustawy). Istnieje jednak możliwość dofinansowania ze środków budżetu m.st. Warszawy inwestycji polegającej na likwidacji zbiornika bezodpływowego w związku z budową przyłącza do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Continue reading

„Rozmowy Sąsiedzkie” w Wilanowie

rozmowy_sasiedzkie_cz2

Jutro, 19 listopada w godz. 10:00-13:00 w Szkole Polsko-Niemieckiej (przy ul. Ledóchowskiej 3) odbędą się warsztaty „Rozmowy Sąsiedzkie” zorganizowane przez firmę Morelia Investments Sp. z o.o., która jest właścicielem terenu w naszej dzielnicy (między ul. Uprawną, Przyczółkową i Karuzela). Celem warsztatów jest zorientowanie się w opinii mieszkańców dzielnicy na temat funkcji tego terenu (który jest częścią planowanej inwestycji) jako otwartej przestrzeni rekreacyjnej.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego należy zgłaszać się poprzez formularz na stronie: www.rozmowysasiedzkie.pl

50-lecie Szkoły Podstawowej nr 104 im. Macieja Rataja w Powsinie

50_lecie_szkoly W tym roku Szkoła Podstawowa nr 104 im. Macieja Rataja w Powsinie obchodzi swoje 50-lecie. Dokładnie 28 października 1966 roku odbyła się uroczystość otwarcia Szkoły Podstawowej nr 104 Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego. W dniu tej rocznicy, 28 października 2016 r., odbyły się uroczystości upamiętniające z udziałem Zarządu Dzielnicy Wilanów wraz z burmistrzem Ludwikiem Rakowskim. Obecni byli również pracownicy szkoły, dyrekcja Centrum Kultury Wilanów (któremu został przyznany tytuł „Przyjaciela szkoły”), radni, dyrektorzy szkół wilanowskich, rodzice, uczniowie i zaproszeni goście. Na pamiątkę tego dnia zostało posadzone drzewo.

Uroczystość otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej

otwarcie_swiatyni_opatrznosci_bozejJuż dziś odbędzie się uroczyste otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej. Wszystko rozpocznie msza święta o godz. 09:00. Następnie wręczone zostaną pamiątkowe medale z okazji otwarcia Wotum  Wdzięczności oraz medali Zasłużonego Darczyńcy. O godz. 12:00 odbędzie się kolejna msza święta i wręczanie medali, a wszystko zakończy wieczorny koncert.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie

krolewski_ogrod_swiatla_2016Rozpoczął się już coroczny sezon mappingów oraz wizyt w Królewskim Ogrodzie Światła. W każdą sobotę i niedzielę aż do 12 marca 2017 r. o godzinach 18:30, 19:30 i 20:30 będzie można oglądać pokaz wyświetlany na Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Instalacja w ogrodach otwarta jest codziennie w godzinach 16:00-21:00.

Bilety w cenie: zwykły – 10 zł, ulgowy (od 7 roku życia) – 5 zł.

Więcej informacji na stronie: http://wilanow-palac.pl/edukacja/krolewski_ogrod_swiatla

Bezpłatne zwiedzanie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

muzeum_wilanow_2016

Już po raz piąty Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie organizuje miesiąc bezpłatnego zwiedzania. Ma to na celu wspomóc edukację kulturalną, zwiększyć dostępność do narodowych instytucji kultury oraz zwiększyć uczestnictwo w kulturze. Tego roku w listopadzie dla gości indywidualnych oraz rodzin z dziećmi odbędzie się m.in. weekendowe oprowadzanie w każdą sobotę i niedzielę o godz. 11:00, spacery tematyczne 13 i 27 listopada o godz. 13:00, warsztaty muzyczno-taneczne dla dzieci w dniach 11-13 listopada (wymagana wcześniejsza rezerwacja). Oczywiście cały czas można samodzielnie zwiedzać pałac, nie obowiązują rezerwacje, a wejściówki są do odebrania w kasie muzeum. 

Więcej informacji na stronie: http://www.wilanow-palac.pl/darmowy_listopad_w_rezydencjach_krolewskich_1.html