Postępy na Nowokabackiej

Takie oto zmiany można już zobaczyć na placu budowy ul. Nowokabackiej.

Koncert „Najpiękniejsze kolędy narodów świata”

koncert_koledy_20166 stycznia o godz. 13:00 w Parafii Matki Bożej Rodzicielki Maryi w Klarysewie (ul. Słoneczna 20) odbędzie się dwugodzinny koncert „Najpiękniejszych kolęd narodów świata”. Zarówno polskie klasyczne kolędy, jak i świąteczne utwory z całego świata wykona zespół „Classic Angelicius”, w którego skład wchodzi Aleksander Jurkowski i Natalia Jurkowska.

Wstęp jest wolny.

Nowo otwarta stacja paliw

Niedaleko naszego osiedla właśnie została otwarta stacja paliw BP.

Świąteczne warsztaty dla rodzin z dziećmi

warsztaty_swiateczne_2016W najbliższą sobotę, 17 grudnia w godzinach 10:00-13:00 oraz 15:00-18:00, w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (ul. St. Kostki Potockiego 10/16) odbędą się warsztaty z tworzenia świątecznych podłaźniczek. Kierowane są one dla rodzin z dziećmi powyżej 6 lat. Wstęp jest płatny (10 zł/os.) i obowiązuje wcześniejsza rezerwacja (tel. 22 54 42 850, e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl).

Budżet partycypacyjny 2018

budzet_partycypacyjny_2018_zgloszenia
1 grudnia ruszyło zgłaszanie projektów do budżetu partycypacyjnego 2018. W tym roku do podziału jest 61 milionów złotych. Propozycje można zgłaszać do 23 stycznia 2017 r. i należy przy tym pamiętać o:
1.      sprawdzeniu jaka kwota jest do dyspozycji w danej dzielnicy
2.      sprawdzeniu jakie projekty można zgłaszać w danej dzielnicy
3.      zastanowieniu się nad tym, co jest potrzebne dla danej społeczności lub okolicy
4.      przygotowaniu pomysłu (przygotowaniu informacji wymaganych w formularzu zgłoszeniowym)
5.      oszacowaniu kosztów realizacji pomysłu
6.      znalezieniu 30 osób, które poprą projekt poprzez złożenie podpisów na formularzu poparcia

Continue reading

Utrudnienia w ruchu na ul. Przekornej

utrudnienia_ulica_przekorna_2016W nadchodzących tygodniach Zarząd Dróg Miejskich będzie prowadził prace przy zniszczonym mostku nad kanałem w okolicy ul. Potułkały (trasa prowadząca do Lasu Kabackiego). Mostek musi zostać przebudowany, by umożliwić przeprowadzenie wód opadowych z cieku wodnego biegnącego pod ul. Przekorną. Niestety wiążą się z tym utrudnienia w ruchu drogowym, ponieważ będzie on prowadzony wahadłowo.

Świąteczny spektakl Teatru Pantomimy

spektakl_teatru_pantomimy_2016

W najbliższą niedzielę 4 grudnia o godz. 12:45 w Centrum Kultury Wilanów (ul. Kolegiacka 3) odbędzie się spektakl na podstawie powieści Charlesa Dickensa pt. „Opowieść Wigilijna”. Widowisko jest skierowane zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Wystąpią w nim: Marta Grądzka, Ewelina Grzechnik, Paweł Kulesza oraz Bartłomiej Ostapczuk, który jest również odpowiedzialny za scenariusz, reżyserię i choreografię.
Wstęp wolny.