Koncert Kolęd zespołu „Mazowsze”

koncert_koled_zespolu_mazowsze_2017

Już w najbliższy czwartek, 2 lutego o godz. 19:00 w Świątyni Opatrzności Bożej (ul. Hlonda 1) odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Jest to świetna okazja, żeby po raz ostatni w tym roku posłuchać kolęd, ponieważ tego dnia kończy się okres kolędowania.
Wstęp wolny.

Dziecięcy bal karnawałowy

bal_karnawalowy_2017

Już w najbliższa sobotę, 28 stycznia w Centrum Kultury Wilanów (ul. Kolegiacka 3) odbędzie się bal karnawałowy dla dzieci w wieku 3-7 lat. W godzinach od 11:00 do 13:00 dzieci, przebrane za swoje ulubione postacie będą mogły wziąć udział w wielu animacjach i zabawach tanecznych.
Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba się wcześniej zapisać.

Zajęcia w ramach programu „SPORT 50 PLUS”

sport_50_plus_2017

W dniach 26 stycznia (w godzinach 15:00-17:00) i 27 stycznia (w godzinach 08:00-10:00) w Sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy (ul. Klimczaka 2) odbędą się zapisy na bezpłatne zajęcia na basenie i gimnastyki dla kręgosłupa. Udział w programie „SPORT 50 PLUS” mogą wziąć osoby, które skończyły 50 rok życia, mieszkają w naszej dzielnicy i pasjonują się ulepszaniem swojej sprawności fizycznej. Wszystkie takie osoby mogą zapisać się osobiście przy pomocy dowodu osobistego lub zostać zapisane przez osobę upoważnioną.
Ilość miejsc jest ograniczona.

„Bazyliszek” – przedstawienie dla dzieci

bazyliszek_przedstawienie_2017

Już jutro, w sobotę 21 stycznia o godz. 12:00 w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) obędzie się przedstawienie dla dzieci pt. „Bazyliszek” w ramach cyklu „Bajkowe teatrzyki w Wilanowie”. Sztuka skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a przewidywany czas jej trwania to ok. 40 min.
Wstęp jest wolny.

Dofinansowanie wymiany kotłów węglowych

dofinansowanie_na_wymiane_kotlow_2017

Z dniem 12.01.2017 r. weszła w życie Uchwała nr XXXVIII/975/2016 Rady m.st. Warszawy z dnia 15.12.2016 r. mówiąca o zasadach udzielania dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji na terenie m.st. Warszawy, służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej. Inwestycja tyczy się dofinansowania wymiany kotłów węglowych. Wnioski przyjmowane są do 31 marca br.
Więcej informacji na stronie Biura Ochrony Środowiska.

„Zima w mieście” w naszej dzielnicy

zima_w_miescie_2017Od 13 do 24 lutego, czyli w przerwie zimowej od szkoły, uczniowie z naszej dzielnicy będą mogli wziąć udział w programie „Zima w mieście”. W tym roku akcja organizowana jest przez Zespół Szkół nr 2 oraz Szkołę Podstawową nr 358. W programie wiele ciekawych zajęć i atrakcji.

Walka z zanieczyszczeniami powietrza

smog_2017Głównym źródłem zanieczyszczeń powietrza są samochody oraz spalanie w domowych kotłach i piecach najtańszych paliw stałych – węgla niskiej jakości i odpadów komunalnych. Takie zanieczyszczanie powietrza może przyczyniać się do m.in. przewlekłej obturacyjnej choroby płuc oraz ich niewydolności, astmy oskrzelowej, miażdżycy, nadciśnienia i niewydolności serca, alergii, a nawet chorób nowotworowych.

Co robić by jak najbardziej dbać o czyste powietrze:
– korzystać z transportu publicznego, zamiast własnego samochodu
– wymienić piec lub kocioł na nowy zasilany gazem lub podłączyć budynek do miejskiej sieci ciepłowniczej
– nie palić w kotle czy piecu odpadami komunalnymi, tworzywami sztucznymi, ani żadnymi węglami niskiej jakości,
– oszczędzać energię, ocieplić swój dom, wymienić okna i drzwi
Z dniem 12 stycznia 2017 r. Biuro Ochrony Środowiska rozpoczyna nabór wniosków w sprawie udzielenia dotacji na realizację inwestycji mających na celu modernizację kotłowni. Wnioski będą przyjmowane do 31 marca 2017 r. Więcej informacji można zdobyć w Wydziale Opiniowania Wniosków Ekologicznych Biura Ochrony Środowiska. 12 stycznia informacje będą także dostępne na stronie internetowej BOŚ.

 

Foto:facebook.com/WarszawskiAlarmSmogowy/

Koncert kolęd i pastorałek

koncert_koled_i_pastoralek_2017Już dziś, 6 stycznia o godz. 19:00 w Kościele Św. Anny (ul. Kolegiacka 1) w Wilanowie odbędzie się koncert kolęd organizowany przez Parafię p.w. Św. Anny oraz Centrum Kultury Wilanów. Wystąpi chór parafialny „Sanctae Annae” oraz kwartet smyczkowy „Con le Corde”.
Wstęp jest wolny.

Południowa Obwodnica Warszawy

orientacyjna_lokalizacja_budowy_poludniowej_obwodnicy_warszawy

Wydana została właśnie pierwsza decyzja Wojewody Mazowieckiego, która zezwala na rozpoczęcie robót w rejonie przyszłej Południowej Obwodnicy Warszawy. Jest to jeden z etapów budowy S2 Puławska – Lubelska na odcinku przebiegającym przez Ursynów, według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pozwolenie na Budowę dotyczy wzmocnienia tunelu szlakowego I linii metra warszawskiego w rejonie przejścia przyszłego tunelu drogi ekspresowej S2 POW. Prace będą wykonywane w okolicy skrzyżowania ulic Płaskowickiej i KEN. Wykonana zostanie konstrukcja wsporcza i wzmacniająca tunel metra w celu umożliwienia przejścia tunelem drogowym pod linią metra. Prowadzone będą również roboty związane z istniejącą już, kolidującą infrastrukturą podziemną.
Wykonawca planuje początek robót na styczeń 2017r., jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą. Przed rozpoczęciem prac, uzgodniony zostanie projekt czasowej organizacji ruchu.