Powsińskie Zapusty

powsinskie_zapusty_2017Już jutro (28 lutego) ostatni dzień karnawału, a z tej okazji w Domu Pracy Twórczej (ul. Ptysiowa 3) o godz. 18:30 odbędą się Powsińskie Zapusty. Jest to impreza karnawałowa, na której śpiewane są znane piosenki ze srebrnego ekranu. Wstęp jest wolny, ale obowiązuje przebranie, w tym roku tematem przewodnim sa gwiazdy oraz postaci filmowe.

Dotacje na kotłownie

dotacja_2017

Jeszcze przez ponad miesiąc (do 31 marca br.) jest możliwość złożenia wniosku o dotacje na wymianę pieca lub podłączenie domu do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wysokość tych dotacji ma wynosić do 7 lub do 20 tys. zł. Wniosek można złożyć w Biurze Ochrony Środowiska (Pl. Starynkiewicza 7/9) w Wydziale Opiniowania Wniosków Ekologicznych.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://zielona.um.warszawa.pl/dotacje

Wystawa kotów w Wilanowie

wystawa_kotow_rasowych_2017

Już w najbliższą sobotę 25 lutego (w godzinach 9:30-17:30) oraz w niedzielę 26 lutego (w godzinach 9:30-17:00) w Hali sportowej w Wilanowie (ul. Wiertnicza 26) odbędzie się Międzynarodowa wystawa kotów rasowych. Główną atrakcją każdego dnia (w sobotę o godz. 16:30, w niedzielę o godz. 16:00) będą wybory najpiękniejszych kotów na wystawie. Przez cały weekend będzie również możliwość zakupu akcesoriów, zabawek czy karmy dla swoich pupili.
Bilety do zakupu na miejscu, w cenie: normalny 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci od lat 4, uczniowie, studenci, emeryci i renciści), a dla dzieci do lat 4 oraz osób niepełnosprawnych wstęp będzie wolny.

Tramwaj do Wilanowa

tramwaj_2Wiadomo już jak przebiegać ma trasa szybkiego tramwaju przewidziana dla naszej dzielnicy. Swój początek zaplanowany ma na ul. Kasprzaka, następnie biegnie przez Dworzec Zachodni, wzdłuż ul. Bitwy Warszawskiej, Banacha, Rostafińskich, Boboli, Rakowieckiej, Puławskiej, Goworka, Spacerowej, Belwederskiej, Sobieskiego i al. Rzeczypospolitej, wraz z

1. odnogą, która kończyć się będzie terminalem w ul. Gagarina oraz
2. odnogą w ul. Św. Bonifacego, ta z kolei kończyć ma się pętlą Stegny oraz
3. odnogą w ul. Branickiego, też kończącą się terminalem.
Na tej trasie zaplanowane jest kursowanie tramwajów dwukierunkowych.

Nowe przedszkole w naszej dzielnicy

przedszkole_2017
W zeszłym tygodniu swoją działalność rozpoczęło nowe przedszkole w Wilanowie (ul. Radosna 11). Mieści się ono na parterze budynku Międzypokoleniowego Centrum Edukacji. W 6 oddziałach jest miejsce dla 150 dzieci, do których dyspozycji są m.in. sala zabaw, jadalnia, pielęgniarki, szatnia oraz 3 zewnętrzne place zabaw.
Na pozostałych piętrach znajdują się: filia Biblioteki Publicznej, filia Centrum Kultury Wilanów oraz kawiarenka. Zaś na poziomie podziemnym: kuchnia, magazyny i szatnie.

Bezpłatna komunikacja miejska dla uczniów

komunikacja_miejska_2017Już od 1 września br. uczniowie stołecznych szkół podstawowych i gimnazjów, a także uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, którzy mieszkają na terenie m.st. Warszawy będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej w naszym mieście. Każdy uczeń zostanie wyposażony w spersonalizowaną kartę miejską (szkoły dostarczą specjalne wnioski, zdjęcie dziecka oraz informację na temat czasu w jakim przysługiwać będzie dziecku taka karta do Zarządu Transportu Miejskiego, a ten z kolei odeśle już gotowe karty z powrotem do szkół). Maksymalny okres na jaki wgrywane będzie uprawnienie do darmowego przejazdu to 4 lata.