Kurs pszczelarski w Wilanowie

pasieka_1Już jutro, w sobotę 1 kwietnia, w godz. 10:00-12:00 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16) odbędą się warsztaty pszczelarskie. Podczas całego kursu uczestnicy dowiedzą się m.in. jak profesjonalnie dbać o pszczoły, jak założyć własną pasiekę, czy po prostu jak zostać pszczelarzem. Koszt jednorazowego uczestnictwa to 50 zł, zaś całego kursu 500 zł.

Ul. Nowokabacka -> Ul. Korbońskiego

Oficjalnie nie funkcjonuje już robocza nazwa ulicy „Nowokabacka”. Trasa łącząca Wilanów z Ursynowem będzie nosić teraz nazwisko Stefana Korbońskiego, żyjącego  latach 1901-1989, polskiego polityka ruchu ludowego, działacza Polskiego Państwa Podziemnego i właściciela wielu odznaczeń, w tym: Orderu Orła Białego, Srebrnego Krzyża Orderu Virtuti Militari, czy Krzyża Armii Krajowej.
Przy skrzyżowaniu można już zobaczyć tablicę z nową nazwą ulicy.

Nowa restauracja w okolicy

restauracja_domenico_2017Tuż przy naszym osiedlu otworzyła się właśnie nowa restauracja. Jest to pizzeria Domenico, znajdująca się w budynku hotelu Marco Polo (ul. Kremowa 63). W menu oprócz dużego wyboru pizz, pojawiają się również inne dania kuchni włoskiej. Zjeść można na miejscu, wziąć na wynos lub też zamówić jedzenie z dowozem do domu.

Tramwaj w Naszej dzielnicy

tramwaj_2Zostały wydane dwie nowe decyzje środowiskowe w sprawie linii tramwajowej zaplanowanej m.in. w Naszej dzielnicy. Dotyczą one odcinka mokotowskiego i wilanowskiego. Jak już wiadomo do Wilanowa docierać będą tramwaje dwukierunkowe po trasie szybkiego tramwaju, która ma biec od ul. Kasprzaka (poprzez Dworzec Zachodni) dalej ul. Bitwy Warszawskiej, następnie ul. Banacha – Rostafińskich – Boboli – Rakowiecką – Puławską – Goworka – Spacerową – Belwederską – Sobieskiego – Al. Rzeczypospolitej. Z trasy mają odchodzić trzy odnogi: w ul. Gagarina (kończąca się terminalem), w ul. Św. Bonifacego (kończąca się pętlą na Stegnach) i w ul. Branickiego (kończąca się terminalem).

Remont ul. Przyczółkowej oraz ul. Drewny

remont_przyczolkowa_drewny_2017Rozpoczął się przetarg na wyremontowanie dwóch ulic w naszej dzielnicy: Przyczółkowej oraz Drewny. Dotyczyć on będzie nowej nawierzchni jezdni: na niektórych odcinkach wymieniona zostanie jej podbudowa oraz wyremontowane zostaną chodniki, wymienione będą również krawężniki, wyregulowana kanalizacja i ścieki, przejścia dla pieszych zostaną dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Remont ma zostać zakończony najpóźniej 16 sierpnia br.

 

Zdj: https://www.google.pl/maps

Akcja honorowego oddawania krwi w Wilanowie

honorowe_oddawanie_krwi_2017Już w najbliższy piątek (17 marca) w godz. 10:00-14:00 w Sali konferencyjnej, w budynku A Urzędu Dzielnicy Wilanów (ul. Franciszka Klimczaka 2) odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów. Więcej informacji na temat wymagań, zasad i całej procedury można znaleźć na stronie: http://www.wckik.pl/poradnik.php

Królewski Festiwal Światła w Wilanowie

krolewski_festiwal_swiatla_marzec_2017Już w ten weekend (11-12 marca) w godzinach 17:00-24:00 w wielu miejscach Wilanowa odbędzie się Królewski Festiwal Światła. Największe atrakcje czekają na Plaży Wilanów, na terenie w okolicy Ratusza, w Royal Wilanów, przy Muzeum Pałacu Króla Jana III, przy Kościele św. Anny oraz na Skwerze Prymasowskim. W programie zaplanowano wiele zabaw dla dzieci, mappingi, pokazy świetlne, namiot sferyczny oraz różne interesujące instalacje. Jest to również ostatnia okazja, żeby zobaczyć pokaz mappingów na Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ponieważ zostaną one wyświetlone po raz ostatni tej zimy.

Dzień otwarty w Powsińskiej Szkole

dzien_otwarty_przedszkole_2017Już w najbliższy czwartek (9 marca), o godz. 18:00 odbędzie się dzień otwarty w Zespole Szkolno-Przedszkolny nr 3 (ul. Przyczółkowa 27). Takie spotkanie to świetna okazja do zdobycia wszelkich informacji zarówno dla przyszłych uczniów, jak i ich rodziców!