Etapy budowy ul. Korbońskiego – strona wilanowska i ursynowska

Prace po stronie ursynowskiej zostały wstrzymane z powodu znalezienia ptasiego gniazda. Jednak, jako, że nie odkryto w nim ani jaj ani piskląt postanowiono powrócić do robót i według informacji przekazanych przez Urząd Dzielnicy Ursynów, prace powinny zostać zakończone jedynie z lekkim opóźnieniem.
Po stronie wilanowskiej budowa chyli się ku końcowi. Po ułożeniu warstwy wiążącej pozostanie już tylko ułożenie warstwy ścieralnej oraz prace wykończeniowe. Następnie w wakacje odbędą się odbiory techniczne i jezdnia będzie mogła być oddana do użytku.

Konsultacje w sprawie tramwaju w Naszej dzielnicy

W sobotę 10 czerwca, od godziny 11:00 do 19:00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie trasy tramwaju do Wilanowa. Spotkanie zostanie zorganizowane przez Spółkę Tramwaje Warszawskie, Zarząd Transportu Miejskiego oraz Zarząd Dróg Miejskich i Urząd Dzielnicy Wilanów. Do głównych tematów poruszanych tego dnia będą należeć m.in.: rozmieszczenie przystanków, organizacja ruchu drogowego, czy zagospodarowanie przestrzeni.
Więcej informacji do przeczytania na stronie: www.tramwajdowilanowa.pl

Warszawska akcja kastracji i sterylizacji psów i kotów

Jako, że Nasze osiedle zamieszkuje wiele czworonogów, informujemy iż jeszcze do 15 grudnia br. (lub wyczerpania środków) dzięki Programowi opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy, będzie można wysterylizować lub wykastrować swojego psa lub kota. Zwierzę, aby można było poddać je zabiegowi, musi mieć skończonych 6 miesięcy oraz kwalifikować się do uśpienia.

Noc Muzeów w Wilanowie

Już w najbliższą sobotę, 20 maja, odbędzie się tegoroczna Noc Muzeów pod hasłem „Muzea i kontrowersje. Wypowiedzieć niewypowiedziane w muzeach.”  W godzinach 19:00-01:00 będzie można zwiedzić Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W tym roku temat przewodni to „Życie codzienne w czasach króla Jana III”. W planie jest również wiele innych atrakcji, w tym m.in.: koncerty, pokazy kulinarne, kiermasz książek, przedstawienie marionetkowe i przeróżne warsztaty.
Wstęp bezpłatny.

 

Zdj:http://wilanow-palac.pl/galeria/21379/0/foto/0#article_top

Warszawskie Dni Recyklingu

W najbliższą sobotę 13 maja w godzinach 10:00-14:00 odbędą się Warszawskie Dni Recyklingu. Nasza dzielnica również weźmie w nich udział. Wszelkie elektrośmieci oraz odpady metalowe, plastikowe czy szklane lub papierowe będzie można wymienić na różnorodne sadzonki roślinne w punkcie umiejscowionym przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2).

Zdj:http://imgcdn.iochota.pl/static/files/gallery/21/_1473814718.jpg

Remont części jezdni na ul. Drewny

3 maja zaczął się remont ul. Drewny. Wyłączony jest z ruchu pas prowadzący w stronę Konstancina (od ul. Korbońskiego aż do granicy miasta). Cały ruch odbywa się na drugim pasie, tym prowadzącym w stronę centrum miasta. Nieczynny jest również główny wyjazd z Naszego osiedla. Prace skończą się w niedzielę 7 maja o godz. 22:00. W następnym tygodniu będziemy już cieszyć się nową nawierzchnią i poziomym oznakowaniem na tej drodze.

Lato w Mieście w Naszej dzielnicy

Już od 15 maja do 20 czerwca będzie można zapisać dzieci do programu „Lato w Mieście 2017”. Aby to zrobić należy złożyć kartę uczestnika w wybranej szkole z Naszej dzielnicy. Zajęcia odbywać się będą:

  • od 30 czerwca do 29 lipca – Zespół Szkół nr 123 (ul. Uprawna 9/17)
  • od 1 do 31 sierpnia – Zespół Szkół nr 79 (ul. Wiertnicza 26).

 

Zdj: http://www.wilanow.pl/images/lato_2.png