Zmiana rozkładów jazdy

Od jutra, soboty 1 lipca, zaczynają obowiązywać nowe, letnie rozkłady jazdy dla linii 710, 700 oraz 742. Nową, wakacyjną rozpiskę można znaleźć w poniższych linkach:

 

 

 

 

 Zdj: http://www.ztm.waw.pl/download/informacjaZdjecie/org_351_mn_logo_ztm2.jpg

Kino plenerowe w Wilanowie

Już w najbliższą sobotę, 1 lipca, o godz. 21:45 przed Urzędem Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) wyświetlony zostanie film pt. „Pompeje”. Przez całe wakacje co tydzień w tym samym miejscu będzie można obejrzeć filmy o temacie przewodnim „4 żywioły”, a wszystko w ramach akcji Filmowa Stolica Lata.
W lipcu wszystkie seanse zaczynają się o godz. 21.45, w sierpniu zaś o 21.15.
Wstęp jest wolny.

Wypatrywanie nietoperzy w Wilanowie

Już dziś wieczorem, o godz. 18:30 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16) odbędzie się dość niecodzienny spacer. Podczas półtora godzinnego spotkania uczestnicy wypatrywać będą nietoperzy. Okazuje się, że coraz częściej można je zobaczyć w tych ogrodach. Bilety (zwykły: 5 zł, ulgowy: 3 zł) do nabycia w kasach przed zbiórką w tym samym miejscu.

UWAGA PRZERWA W ZASILANIU !!!!

INNOGY STOEN OPERATOR informuje, że w związku z pracami montażowymi włączenia nowego transformatora do  sieci energetycznej na Kabatach, w dniu 27/06/2017 roku (wtorek) nastąpi przerwa w zasilaniu w godzinach 7:30-17.00 z możliwością wcześniejszego załączenia.

Komunikat ten nie dotyczy posesji włączonych  bezpośrednio do sieci INNOGY.

W związku z powyższym nastąpi również przerwa w dostawie wody.

Dalsza kontynuacja remontu ul. Drewny

Już dziś, 15 czerwca, o godz. 15:00 rozpoczną się dalsze roboty w związku z remontem ul. Drewny. Tym razem odnowiona zostanie wschodnia część jezdni, a dokładniej odcinek od wjazdu do miasta aż do ul. Korbońskiego. Nową nawierzchnią będzie można cieszyć się już w poniedziałek, 19 czerwca, od godz. 04:00.

„Lato w mieście” – bezpłatne zajęcia na basenie

Od 20 lipca do 31 sierpnia w ramach akcji „Lato w mieście” dzieci (od 6 lat) będą mogły uczęszczać na bezpłatne lekcje pływania na basenie przy ul. Wiertniczej 26a. Zajęcia będą odbywać się między godz. 10:00 a 15:00 i trwać po 45 min. 14 lipca upływa termin zapisów (które można zgłaszać na adres e-mail: csw@wilanow.pl), po których dzieci zostaną podzielone na grupy według ich wieku.

Baseny w Parku Kultury w Powsinie

Już od zeszłego weekendu (do 31 sierpnia między godz. 10:00 a 18:00) można codziennie (o ile warunki pogodowe na to pozwolą) korzystać z basenów w Parku Kultury w Powsinie. Znajduje się tam jeden basen główny (wym. 25 x 12,5 m) oraz brodzik dla dzieci (wym. 16,5 x 8,7m). Dostępne są również szatnie oraz toalety z prysznicami. Cena za jednorazowe wejście to odpowiednio 15 zł i 8 zł, za bilet normalny i ulgowy.

 

 Zdj: http://www.parkpowsin.pl

Próba alarmów w Warszawie

Dziś, 6 czerwca między godz. 9:00 a 13:00 z powodu
specjalnych ćwiczeń taktycznych w Warszawie zawyją syreny alarmowe.
Alarm zostanie ogłoszony przez 3 minutowy sygnał modulowany, a
odwołany przez ciągły sygnał 3 minutowy.