Uroczystości upamiętniające wybuch Powstania Warszawskiego

W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, w Naszej dzielnicy odbędą się obchody 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
O godz. 16:00, w Kościele Św. Anny w Wilanowie (ul. Kolegiacka 1) odprawiona zostanie Msza święta, następnie o godz. 17:00 na Cmentarzu w Wilanowie (róg ul. Wiertniczej/ Wilanowskiej) złożone zostaną wieńce i odbędzie się koncert.
Również o godz. 17:00 w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej (ul. Przyczółkowa 29) odbędzie się Msza święta, a na Powsińskim Cmentarzu Powstańców Warszawy – apel poległych.
Dzień obchodów zakończy koncert orkiestry dętej (w wykonaniu OSP Karczew) o godz. 19:00, również na Powsińskim cmentarzu.
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Wieczorny spacer w poszukiwaniu owadów po Parku Wilanowskim

Już w najbliższy piątek, 28 lipca, o godz. 19:00 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16) odbędzie się 1,5 godzinny spacer w poszukiwaniu najrozmaitszych owadów. Wydarzenie kierowane jest do rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych wstęp jest bezpłatny (do 7 roku życia), bilet normalny kosztuje 5 zł, zaś ulgowy 3 zł.

Wyniki 4 edycji budżetu partycypacyjnego na rok 2018

Znane są już wyniki głosowania na projekty w budżecie partycypacyjnym 2018. W Naszej dzielnicy wybranych zostało w sumie 19 projektów, a są to:

 

1. W obszarze ogólnodzielnicowym:
– Pokazy popularno-naukowe w Centrum Kultury Wilanów,
– Wycieczki po Parku Natolińskim,
– Wilanów for kids,
– Skarby Wilanowa. Czego nie wiesz o swojej dzielnicy?,
– Wiata przystankowa przy przystanku Glebowa 02 kierunek Wilanów.

 

2. W obszarze lokalnym (Obszar I):
– Sto drzew dla Wilanowa,
– Zielona zatoka,
– Dokończmy Sarmacką,
– Ławki na F. Klimczaka i Prymasa Hlonda,
– Pij, Warszawo (Wilanów I),
– Wege park.

 

3. W obszarze lokalnym (Obszar II):
– Zaczarowany Las,
– Pij, Warszawo (Wilanów II),
– Wygodny chodnik na przystanek Vogla,
– Zielony plac zabaw na Kępie,
– Oświetlenie boiska na placu zabaw w Powsinie,
– Dom Kultury dla każdego,
– Zielona przystań w Powsinie,
– Rewitalizacja skweru przy ul. Glebowej oraz wycinka drzew.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/site/welcome

Południowa Obwodnica Warszawy – uwagi i wnioski

Jeszcze do 9 sierpnia br. Jest możliwość zgłoszenia swoich uwag, bądź wniosków w sprawie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Można to zrobić na 3 sposoby: ustnie, pisemnie lub elektronicznie. Możliwość ta związana jest z ponownymi badaniami dotyczącymi oddziaływania inwestycji na środowisko. Całą sprawę rozpatrywać będzie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Nowe centrum handlowe w Naszej okolicy

Już w 3 kwartale 2018 r. przy skrzyżowaniu ul. Przyczółkowej z ul. Pałacową ma powstać centrum handlowe, należące do sieci Street Mall „Vis à Vis”. Są to kameralne centra w typie convenience, nieprzekraczające pow. 8 tys m kw., w których wejścia do poszczególnych sklepów dostępne są prosto z ulicy. W tym konkretnym obiekcie, na pow. 4.210 m kw. zlokalizowane będą 22 lokale usługowe oraz parking mogący pomieścić 104 pojazdy.

O swojej sieci, sami właściciele mówią tak: „Street Mall „Vis à Vis” dobrze wpisuje się w zurbanizowaną przestrzeń, zaspokaja potrzeby i ułatwia życie pobliskim mieszkańcom. Klienci mogą tu szybko i komfortowo zrobić wszystkie codzienne zakupy. Odpowiedni dobór markowych sklepów i punktów usługowych umożliwia załatwienie wszystkich codziennych spraw w jednym miejscu.”

Powsińska potańcówka

Już jutro, w sobotę 8 lipca, w Parku Kultury w Powsinie (ul. Maślaków 1) odbędzie się letnia potańcówka. W godz. 18:00-21:00 na scenie amfiteatru będzie można potańczyć do hitów muzycznych z lat 70’-90’.
Wstęp jest wolny.

Bezpłatny dostęp do obiektów sportowych na terenie Wilanowa

Centrum Sportu Wilanów w terminie: 01.07-31.08 (tylko w dni powszednie) bezpłatnie udostępnia baseny, hale sportowe i boiska dla wszystkich uczniów. Przez godzinę dziennie, po okazaniu legitymacji dzieci będą mogły popływać, pograć w piłkę, czy wziąć udział w różnych grach zespołowych w tych trzech lokalizacjach: ul. Gubinowska 28/30, ul. Wiertnicza 26 A (od 17.07) oraz ul. Uprawna 9/17.
Więcej informacji na stronie: http://centrumsportuwilanow.pl/