„Przerób-my” na Placu Vogla

Już w najbliższy weekend, 2-3 września na Placu Vogla odbędzie się druga edycja kiermaszu „Przerób-my”. W godzinach 11:00-19:00 na parkingu przed centrum handlowym Plac Vogla rozstawiony zostanie piknik-kiermasz oparty na idei upcyclingu. Przewidziane są atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, będzie również możliwość zakupu produktów oraz konsultacji z wystawcami.

Warsztaty pszczelarskie w CEPL

Już w najbliższa sobotę, 26 sierpnia, w godz. 10:30-12:00 w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej (ul. Rydzowa 1a) odbędą się warsztaty o pszczołach. Zajęcia z serii Słodko i Wesoło kierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat. To bezpłatne warsztaty, ale należy się wcześniej na nie zapisać.
Więcej informacji na stronie: www.cepl.waw.pl

Powsińskie Dożynki

Już w najbliższa niedzielę, 27 sierpnia w godz. 11:30-21:00 na plenerach wokół Kościoła w Powsinie (ul. Ptysiowa 3) odbędą się tegoroczne Dożynki Powsińskie. W planie m.in. korowód dożynkowy, prezentacja wieńców dożynkowych i strojów ludowych, musztra paradna Miejskiej Orkiestry „Moderato” z Warki oraz występy zespołów folklorystycznych z całego kraju i nie tylko. O godz. 12:00 odbędzie się Msza Św. dziękczynna, zaś o 19:00 potańcówka.
Wstęp jest wolny.

Filmowa Stolica Lata w Wilanowie

Jeszcze tylko przez 3 tygodnie będzie można oglądać filmy w ramach akcji „Filmowa Stolica Lata” w Naszej dzielnicy. Najbliższy seans odbędzie się już jutro, w sobotę 19 sierpnia o godz. 21:15 przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2). Wyświetlony zostanie film „Aviator” w reżyserii Martina Scorsese.
Wstęp jest wolny.

Ławki na trasie ścieżki rowerowej

Kilka dni temu na ścieżce rowerowej koło Naszego osiedla zainstalowane zostały drewniane ławki oraz betonowe kosze na śmieci.

Dalszy ciąg remontu ul. Przyczółkowej

Już dziś, o godz. 20:00 rozpocznie się remont ul. Przyczółkowej. Będzie to kontynuacja prac w okolicy Naszego osiedla. Remont obejmie jezdnię prowadzącą w stronę centrum od odcinka skrzyżowania z ul. Korbońskiego do ul. Marcepanowej. Prace potrwają do 16 sierpnia do godz. 04:00.


Zdj: https://zdm.waw.pl/uploads/1496/przyczolkowa-objazd-2_1502199480.png

Akcja „Zwierzaki warszawiaki”

W związku z ostatnimi upałami, przypominamy jak ważne jest dbanie o zwierzęta kiedy temperatury stają się trudne do zniesienia nawet dla ludzi. Przede wszystkim należy pamiętać, że zwierzę musi mieć stały dostęp do wody, nawet podczas spaceru. Bardzo ważne jest, żeby miało ono możliwość w każdym momencie schować się w cieniu, co należy wziąć pod uwagę np. zostawiając psa pod sklepem. Należy pamiętać również o tym, żeby nigdy nie zostawiać zwierząt w samochodzie, nawet na chwilę.

„Powsinada” dla dzieci w Parku Kultury

Już w najbliższa niedzielę, 6 sierpnia, w godz. 12:00-15:00 w Parku Kultury w Powsinie (ul. Maślaków 1) odbędzie się „Powsinada”. Na placu gier przy mini golfie przygotowane zostanie mnóstwo atrakcji dla dzieci, w tym m.in. chodzenie po linie, rzutki czy wyprawa po skarb i w labiryncie.
Wstęp jest wolny.

Szkoła rodzenia w ramach programu edukacji przedporodowej

Już od września w Naszej dzielnicy ruszają zajęcia organizowane przez Szkołę Rodzenia „Zosieńka”. Zajęcia finansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa będą odbywały się wieczorami w Zespole Szkół nr 2 im. Wandy Rutkiewicz (ul. Gubinowska 28/30). Aby uczestniczyć w zajęciach trzeba spełniać przynajmniej jeden z trzech następujących warunków:
1. Być zameldowanym na pobyt stały lub czasowy na terenie m. st. Warszawy,
2. Mieć zaświadczenie o pobycie w domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży lub innej placówce opiekuńczej na terenie m. st. Warszawy, lub takiej z którą m. st. Warszawa podpisało właściwą umowę,
3. Zamieszkiwać na terenie m. st. Warszawy i rozliczać podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym na terenie m. st. Warszawy.
Więcej informacji na stronie: http://edukacja.szpitalzelazna.pl/