5 Edycja Budżetu Partycypacyjnego

W przyszłym miesiącu startuje kolejna, piąta już, edycja budżetu partycypacyjnego, dotycząca roku 2019. Planowany jest nabór do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego 2019 w Naszej dzielnicy. Potrzebnych będzie 6 mieszkańców, 5 przedstawicieli organizacji pozarządowych, radni dzielnicowi, 4/5 urzędników (wskazanych przez burmistrza) oraz po 1 przedstawicielu z Młodzieżowej Rady Dzielnicy i Rady Seniorów. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja robót na ul. Korbońskiego

Tak aktualnie wyglądają prace na ul. Korbońskiego, od strony ul. Relaksowej. W tym miejscu ma pojawić się rondo.

Nowe odblaski

Na Naszym osiedlu zamontowane zostały ostatnio nowe odblaski przy progach zwalniających. Mamy nadzieję, że zwiększą one czujność kierowców i pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo na uliczkach osiedla.

Ankieta w sprawie poczucia bezpieczeństwa w Naszym mieście

Zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy. Powstała ona w ramach programu „Bezpieczne osiedle” organizowanego przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, który ma zwiększać świadomość Warszawiaków w zakresie ochrony mienia i porządku w poszczególnych dzielnicach.
Ankieta do wypełnienia pod adresem: https://cawi.um.warszawa.pl/Bezpieczne_osiedle.pg.

Nowe stacje rowerowe w Wilanowie

5 nowych stacji Veturilo stanie w Naszej dzielnicy do końca tego roku. Planowane miejsca to:
1. przy ul. Korbońskiego (po zakończeniu prac)
2. przy Parku Kultury w Powsinie
3. na Miasteczku Wilanów, przy Osi Królewskiej
4. na rogu ulic Sobieskiego i Nałęczowskiej

Zdj: http://www.przejdznaswoje.pl/zdjecia/veturilo.jpg

Dni Wilanowa 2017

Już w ten weekend, 9-10.09 odbędą się tegoroczne Dni Wilanowa. W planie m.in. koncerty (Lady Pank, Sylwia Grzeszczak), inscenizacja narady wojennej Króla Jana III, festiwal biegowy, turniej siatkówki plażowej, targ wege oraz wiele innych atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.
Więcej informacji na stronie: www.wilanow.pl

Nowa filia Centrum Kultury Wilanów

Już w tym miesiącu rusza nowa filia CKW w Alto Wilanów (Al. Rzeczypospolitej 13). 10 września w godzinach 15:00-18:00 odbędą się godziny otwarte, na których będzie można zapoznać się z ofertą ośrodka, w czym pomogą lekcje pokazowe oraz spotkania z instruktorami. W ofercie są zajęcia zarówno dla dzieci jak i dorosłych, a także wiele wydarzeń kulturalnych i koncertów. W październiku otwarta zostanie również kolejna filia Biblioteki Wilanowskiej przy CKW.

Zdj: http://mapadzieci.pl/sites/default/files/f_w_6530.jpg

Zmiana rozkładów jazdy autobusów

Od dzisiaj, 1 września przestaje obowiązywać wakacyjny rozkład środków komunikacji miejskiej. Nowe rozkłady dla linii obsługujących przystanki przy Naszym osiedlu można znaleźć poniżej.

710 w kierunku Metro Wilanowska:
710 w kierunku Szkolna:
700 w kierunku Dworzec Centralny:
700 w kierunku Pańska:
742 w kierunku Wilanów:
742 w kierunku Rynek: