5 Edycja Budżetu Partycypacyjnego

W przyszłym miesiącu startuje kolejna, piąta już, edycja budżetu partycypacyjnego, dotycząca roku 2019. Planowany jest nabór do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego 2019 w Naszej dzielnicy. Potrzebnych będzie 6 mieszkańców, 5 przedstawicieli organizacji pozarządowych, radni dzielnicowi, 4/5 urzędników (wskazanych przez burmistrza) oraz po 1 przedstawicielu z Młodzieżowej Rady Dzielnicy i Rady Seniorów. Więcej informacji wkrótce.

Zakończona część prac na ul. Korbońskiego

Tak prezentuje się odcinek ul. Korbońskiego po ostatecznym zakończeniu budowy po stronie Wilanowa.

Aktualizacja robót na ul. Korbońskiego

Tak aktualnie wyglądają prace na ul. Korbońskiego, od strony ul. Relaksowej. W tym miejscu ma pojawić się rondo.

Nowe odblaski

Na Naszym osiedlu zamontowane zostały ostatnio nowe odblaski przy progach zwalniających. Mamy nadzieję, że zwiększą one czujność kierowców i pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo na uliczkach osiedla.

Ankieta w sprawie poczucia bezpieczeństwa w Naszym mieście

Zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy. Powstała ona w ramach programu „Bezpieczne osiedle” organizowanego przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, który ma zwiększać świadomość Warszawiaków w zakresie ochrony mienia i porządku w poszczególnych dzielnicach.
Ankieta do wypełnienia pod adresem: https://cawi.um.warszawa.pl/Bezpieczne_osiedle.pg.

Nowe stacje rowerowe w Wilanowie

5 nowych stacji Veturilo stanie w Naszej dzielnicy do końca tego roku. Planowane miejsca to:
1. przy ul. Korbońskiego (po zakończeniu prac)
2. przy Parku Kultury w Powsinie
3. na Miasteczku Wilanów, przy Osi Królewskiej
4. na rogu ulic Sobieskiego i Nałęczowskiej

Zdj: http://www.przejdznaswoje.pl/zdjecia/veturilo.jpg

Dni Wilanowa 2017

Już w ten weekend, 9-10.09 odbędą się tegoroczne Dni Wilanowa. W planie m.in. koncerty (Lady Pank, Sylwia Grzeszczak), inscenizacja narady wojennej Króla Jana III, festiwal biegowy, turniej siatkówki plażowej, targ wege oraz wiele innych atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.
Więcej informacji na stronie: www.wilanow.pl

Nowa filia Centrum Kultury Wilanów

Już w tym miesiącu rusza nowa filia CKW w Alto Wilanów (Al. Rzeczypospolitej 13). 10 września w godzinach 15:00-18:00 odbędą się godziny otwarte, na których będzie można zapoznać się z ofertą ośrodka, w czym pomogą lekcje pokazowe oraz spotkania z instruktorami. W ofercie są zajęcia zarówno dla dzieci jak i dorosłych, a także wiele wydarzeń kulturalnych i koncertów. W październiku otwarta zostanie również kolejna filia Biblioteki Wilanowskiej przy CKW.

Zdj: http://mapadzieci.pl/sites/default/files/f_w_6530.jpg

Zmiana rozkładów jazdy autobusów

Od dzisiaj, 1 września przestaje obowiązywać wakacyjny rozkład środków komunikacji miejskiej. Nowe rozkłady dla linii obsługujących przystanki przy Naszym osiedlu można znaleźć poniżej.

710 w kierunku Metro Wilanowska:
710 w kierunku Szkolna:
700 w kierunku Dworzec Centralny:
700 w kierunku Pańska:
742 w kierunku Wilanów:
742 w kierunku Rynek: