Sprzedaż dyń na Naszym osiedlu

Na Naszym osiedlu, przed barem „Meta” można zakupić dynie. Wybór jest naprawdę duży, każdy znajdzie coś dla siebie. Dynie nadają się zarówno na piękną dekorację, jak i użytek w kuchni. To bardzo uniwersalne warzywo, można z niego ugotować zupę, podać jako dodatek do obiadu, czy nawet upiec ciasto.

Festiwal Dyni

Już jutro, w sobotę 28 października w centrum handlowym Royal Wilanów (ul. Klimczaka 1) odbędzie się Festiwal Dyni. W godzinach 10:00-17:00 zaplanowanych jest wiele atrakcji, również dla dzieci, w tym m.in. różnorodne warsztaty: artystyczne, zdobienia i malowania dyni, wyrobów z gliny oraz wiele innych.

Królewski Ogród Światła – rozpoczęcie sezonu

Już w tę sobotę, 28 października, o godz. 16:00 w Ogrodach Pałacu w Wilanowie (ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16) otwarta zostanie tegoroczna aranżacja Królewskiego Ogrodu Światła. Do 25 lutego 2018 r. (pomijając 1 listopada, 24 i 31 grudnia) będzie można oglądać piękną wystawę świetlną i jak co roku – mappingi na fasadzie Pałacu. Królewski Ogród Światła będzie otwarty w godzinach 16:00-21:00, a mappingi będą odbywać się w soboty i niedziele
w godzinach 18:30, 19:30 i 20:30.
Obowiązują bilety wstępu, które można zakupić w kasach muzeum oraz przez internet, cennik poniżej:
Od poniedziałku do piątku: bilet zwykły – 10 zł, bilet ulgowy – 5 zł (dzieci do 7 roku życia mają bezpłatny wstęp)
Od soboty do niedzieli: bilet zwykły – 20 zł, bilet ulgowy – 10 zł (dzieci do 7 roku życia mają bezpłatny wstęp).

Unijne dofinansowanie na budowę trasy tramwajowej do Wilanowa

Na budowę trasy tramwajowej do Wilanowa z Funduszu Spójności zostanie przeznaczonych aż 554 638 744 zł 87 gr! (wliczając zakup taboru i infrastrukturę towarzyszącą). Cała inwestycja to koszt wysokości 1 189 989 975 zł i 53 gr. Według planów trasa rozpoczynająca się na Dworcu Zachodnim będzie biec przez ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r., następnie ul. Rakowiecką i Belwederską oraz Jana III Sobieskiego, aż do Naszych Powsińskich rejonów. Ma mieć 12 km długości i aż 18 przystanków. Po drodze znajdą się 2 odgałęzienia: w ul. Jurija Gagarina (w kierunku na Sielce) oraz w ul. Św Bonifacego (w kierunku na Stegny). Razem z inwestycją budowy drogi planowany jest również zakup 50 nowych tramwajów.

Nowe filie Biblioteki Publicznej w Wilanowie

Już od ponad tygodnia w Wilanowie funkcjonują dwie, nowe filie Biblioteki Publicznej. Książki wypożyczać można teraz również w Alto Wilanów (ul. Rzeczypospolitej 14) oraz w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji (ul. Radosna 11). Czytelnia mieszcząca się w Miasteczku Wilanów jest skierowana raczej do młodszych czytelników, ma w swoich zbiorach wiele książek dla dzieci, gier planszowych oraz oferuje różnorodne formy spędzenia czasu dla najmłodszych. W MCE za to odnajdą się przede wszystkim fani dobrej literatury oraz filmu, na których również czeka dużo ciekawych wydarzeń. Poniżej podane są godziny otwarcia obu placówek.
Ul. Radosna 11: poniedziałek, środa i piątek 11:00-19:00, wtorek i czwartek 09:00-16:00
Al. Rzeczypospolitej 14: poniedziałek, środa i piątek 11:00-19:00, wtorek i czwartek 09:00-16:00

Spotkania dla osób starszych i niepełnosprawnych organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej

Ośrodek Pomocy Społecznej w Naszej dzielnicy (ul. Przyczółkowa 27 a) rozpoczyna cykl spotkań skierowanych do osób starszych oraz niepełnosprawnych i ich rodzin. Spotkania te mają charakter informacyjno-edukacyjny i będą odbywać się cotygodniowo od 10 października do 21 listopada (z wyjątkiem 31 października).
Wszystkie spotkania są bezpłatne i odbywają się w Dziennym Domu dla Osób Starszych (ul. Lentza 35) w godzinach 17:00-19:00.
Więcej informacji na stronie www.opswilanow.pl

Spotkanie w sprawie zgłoszeń do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego w Naszej dzielnicy

W środę, 18 października, o godz. 17:00 w Sali widowiskowej, w Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) odbędzie się spotkanie w sprawie naboru do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego. Do jego stworzenia potrzebnych będzie 6 mieszkańców, 5 przedstawicieli organizacji pozarządowych, po 1 radnym dzielnicowym z każdego klubu, 4-5 urzędników (wskazanych przez burmistrza), 1 przedstawiciel młodzieżowej rady dzielnicy oraz 1 przedstawiciel dzielnicowej rady seniorów. Ze zgłoszonych mieszkańców wylosowanych zostanie 6 osób, chyba że zgłosi się akurat 6 lub mniej wtedy wszyscy automatycznie zostają członkami Zespołu. Co ważne, po przystąpieniu do zespołu, żaden z członków nie będzie mógł złożyć projektu w Naszej dzielnicy.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl

Świadczenia rehabilitacyjne w Przychodni w Powsinie pod znakiem zapytania

Przychodnia w Powsinie (ul. Przyczółkowa 33) jest jedyną publiczną przychodnią w Naszej dzielnicy, która świadczy usługi rehabilitacyjne, ale jak się okazuje możliwe, że już niedługo. Przychodnia spełnia wszystkie wymagania, mimo to Mazowiecki Oddział Funduszu rozstrzygnął postępowanie o udzielanie świadczeń rehabilitacyjnych na rzecz innej placówki. W tym momencie dyrekcja SZPZLO Mokotów, której podlega przychodnia w Powsinie, czeka na decyzję w sprawie odwołania, którego dokonała. Nie wiadomo jednak jaką decyzję podejmie Fundusz i czy dalej będziemy mogli korzystać z usług wykwalifikowanych specjalistów i wysokiej jakości sprzętu w jaki wyposażona jest przychodnia.

 

Zdj: http://www.nfz-lodz.pl/attachments/article/5706/logo_nfz.jpg