Odbiór choinek w zamian za oddane odpady – Świąteczna Eko Pomoc

Już w następną sobotę, 9 grudnia, w godzinach od 10:00 do 14:00 w stacjonarnych Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie można odebrać choinkę. Każdy kto przyniesie zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny, baterie czy inne odpady surowcowe, w zależności od ilości oddanych rzeczy, będzie mógł otrzymać choinkę w doniczce. Punkt znajdujący się najbliżej Naszego osiedla to Mokotowski PSZOK na ul. Zawodzie 16. W zamian za 2 kupony będzie można otrzymać choinkę w doniczce o wys. Między 60 a 100 cm, ale już za 4 kupony będzie to choinka o wys. Od 100 do 140 cm.
Więcej informacji na stronie: www.czysta.um.warszawa.pl

Akcja DKMS w Naszej dzielnicy

Już w poniedziałek, 27 listopada, od godz. 14:00 do godz. 18:00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych. Hasło akcji to „Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!”, ponieważ praktycznie każdy może zostać dawcą, jeżeli spełnia poniższe kryteria:
– ma minimalnie 18, a maksymalnie 55 lat
– waży przynajmniej 50 kg (przy bmi nie większym niż 40)
– spełnia podstawowe wymagania zdrowotne (nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych określonych Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 marca 2010 r. oraz spełnione są wytyczne określone przez Światową Organizację Dawców Szpiku).
Więcej informacji na stronie: www.dkms.pl

5 edycja budżetu partycypacyjnego

W najnowszej, piątej już edycji budżetu partycypacyjnego w całej Warszawie do rozdysponowania są 64 mln zł, w Wilanowie zaś aż 2 mln zł. Powołany został już zespół ds. budżetu partycypacyjnego. 30 listopada br. we wszystkich dzielnicach Warszawy odbędą się spotkania otwarcia. Wyjaśnione zostaną podczas nich zasady funkcjonowania budżetu partycypacyjnego oraz przedstawione plany inwestycji w danej dzielnicy na przestrzeni najbliższych lat. Pomysły można zgłaszać od 1 grudnia br. do 22 stycznia 2018 r. Od 23 stycznia do 8 maja 2018 r. nastąpi weryfikacja projektów, a w między czasie od 26 lutego do 18 marca 2018 r. będą odbywały się dyskusje na temat pomysłów. Między 8 a 25 maja 2018 r. będzie czas na odwołania i ponowne weryfikacje, a w dniach 15-30 czerwca 2018 r. – głosowanie na projekty. Ogłoszenie wyników odbędzie się 13 lipca 2018 r.
Więcej informacji na stronie: twojbudzet.um.warszawa.pl

Odstrzał dzików w Naszej okolicy

Do 15 grudnia br. w wyznaczonych do tego częściach Warszawy (w tym: Wilanów, Mokotów, Ursynów, Włochy, Wawer, Targówek, Rembertów, Wesoła, Bielany, Bemowo, Białołęka) odbędą się odstrzały sanitarne dzików. Wszystko dzieje się za sprawą rozporządzenia wydanego przez Wojewodę Mazowieckiego, obowiązującego na terenie 7 powiatów oraz m.st. Warszawy.

Akcja „Darmowy Listopad”

W ramach tegorocznej edycji akcji „Darmowy Listopad” przez cały miesiąc listopad można brać bezpłatny udział w zorganizowanych 200 lekcjach muzealnych, warsztatach oraz spacerach tematycznych. Spotkania skierowane są zarówno do dzieci jak i młodzieży i dorosłych. W akcji biorą udział 4 muzea rezydencji królewskich: Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie (muzeum),  Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie oraz Muzeum Łazienki Królewskie.