ul. Korbońskiego (Nowokabacka) już otwarta

W zeszłym tygodniu udostępniona do użytku została ul. Korbońskiego. Wraz z nią otwarto wjazd na osiedle od strony nowej trasy. Działają już wszystkie światła, skrzyżowania oraz wjazd od strony Kabat.

Budowa drogi ekspresowej S2

Ruszyły już prace nad budową drogi ekspresowej S2. Według tablicy informacyjnej projekt ten ma na celu stworzenie bezpiecznego odcinka drogi, zapewniającego wysoki komfort ruchu pojazdów, a jego beneficjentem jest Centralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Prace mają miejsce po obu stronach ul. Łukasza Drewny, tuż obok terenu sklepu Bricoman oraz naprzeciwko.

Projekt „Zimowy Wilanów”

Już w ten weekend, 16-17 grudnia, od godz. 13:00 do 18:00 na Plaży Wilanów zaplanowanych zostało mnóstwo świątecznych atrakcji w ramach projektu „Zimowy Wilanów”. W programie m.in. przedstawienia i warsztaty dla dzieci, recitale, parada i przede wszystkim rozświetlenie wilanowskiej choinki. Nie zabraknie również Świętego Mikołaja z elfami i Reniferem Rudolfem.

Warsztaty Tradycyjnych Ozdób Choinkowych

Już w najbliższy czwartek, 14 grudnia, w godzinach 17:30-19:00, w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Wilanów (ul. Kolegiacka 3) odbędą się warsztaty tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych. Zajęcia skierowane do dzieci w wieku szkolnym poprowadzi Dorota Jarecka, kustosz z Muzeum Etnograficznego.
Liczba miejsc jest ograniczona, zapisu można dokonać w Bibliotece.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Royal Wilanów

Już dzisiaj od godz. 14:00 w Royal Wilanów (ul. Klimczaka 1) rusza Jarmark Bożonarodzeniowy. Do godz. 20:00 będzie można zakupić zarówno prezenty świąteczne, jak i różnorodne potrawy wigilijne. Na placu rekreacyjnym staną piękne, drewniane domki, z których wystawcy będą sprzedawać swoje produkty. Cały Jarmark potrwa aż do 24 grudnia.

Zdj: http://royal-wilanow.pl/

Akcja „Zima w Mieście” w Naszej dzielnicy

W tym roku szkolnym ferie w Naszym Województwie przypadają na dni od 15 do 26 stycznia 2018 r. W tegorocznej akcji „Zima w Mieście” w Wilanowie udział wezmą: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 (ul. Przyczółkowa 27) i Szkoła Podstawowa nr 358 (ul. Ledóchowskiej 10). W programie zaplanowano m.in.: wszelakie zajęcia sportowe, edukacyjne, rekreacyjne, plastyczne, czy muzyczne. W planie są również wycieczki, seanse filmowe, spektakle w teatrach, a nawet lekcje muzealne. Wszyscy uczniowie mogą również brać udział w zajęciach organizowanych w Centrum Kultury Wilanów, Centrum Sportu Wilanów oraz Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wilanów.