„Robótki ręczne przy gorącej czekoladzie” w Powsinie

Już w najbliższy piątek, 2 lutego, o godz. 18:30 w Domu Pracy Twórczej w Powsinie (ul. Ptysiowa 3) odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Robótki ręczne przy gorącej czekoladzie”.  Tym razem tematem przewodnim będą łapacze snów. Spotkania będą się odbywały raz w miesiącu aż do czerwca. Poniżej daty i tematy kolejnych zajęć:
9 Marca – Biżuteria artystyczna
6 Kwietnia – Filc – kopertówki
18 Maja – Poduszki – szycie i haftowanie
15 Czerwca – Henna
Koszt pojedynczych zajęć to 30 zł. Zapisać można się w recepcji Centrum Kultury Wilanów
(ul. Kolegiacka 3) lub na stronie www.strefazajec.pl

Spotkania konsultacyjne w sprawie zieleni w Naszej dzielnicy

Już w weekend 3-4 lutego w godzinach 10:00-13:30, w Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) odbędą się spotkania dotyczące nowych zasadzeń zieleni, ławek czy koszy na śmieci. Poruszane będą też tematy remontu chodników i ścieżki rowerowej. Warto przyjść i wyrazić swoja opinię, bo każdy głos ma znaczenie i może coś zmienić. W sobotę, 3 lutego spotkanie dotyczyć będzie ulic: Wiertniczej i Przyczółkowej, zaś w niedzielę, 4 lutego ulic: Branickiego, Hlonda oraz al. Rzeczypospolitej.

 

Zdj: http://www.wilanow.pl/

„Zima w mieście 2018” w Naszej dzielnicy

Tegoroczna akcja „Zima w mieście” w Wilanowie jak zwykle okazuje się być sukcesem. Warsztaty śpiewu i tańca w Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej, treningi piłki nożnej w Centrum Sportu Wilanów, warsztaty manualne w Bibliotece Publicznej, czy jazda na łyżwach na lodowisku przy ul. Gubinowskiej to tylko niektóre z atrakcji zapewnianych dzieciom. Co roku uczniowie, którzy zostają na ferie w domu mogą liczyć właśnie na takie bezpłatne atrakcje w ramach akcji „Zima w mieście”.

Sobotni Targ Wilanowski

Przypominamy, że co sobotę w godzinach 09:00-15:00 na Placu Miejskim u zbiegu ulic Kieślowskiego i Herbu Szreniawa odbywa się Targ Wilanowski. U wystawców można zakupić m.in. ekologiczne i bezglutenowe wędliny, bio warzywa, sery, jajka od kur z wolnego wybiegu, czy wszelkie wyroby garmażeryjne oraz wiele innych świeżych i zdrowych produktów.

Zajęcia w ramach programu „Sport 50 plus”

Już 26 stycznia w godzinach 14:00-17:00 oraz 29 stycznia między 09:00 a 11:00 w sali widowiskowej w Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) odbędą się zapisy na bezpłatne zajęcia w ramach programu „Sport 50 plus”, czyli na basen i gimnastykę kręgosłupa. Aby wziąć udział w zajęciach, należy spełnić 3 warunki:
  1. mieć ukończony 50 rok życia
  2. miejsce zamieszkania na terenie Dzielnicy Wilanów
  3. mieć zamiłowanie do podnoszenia sprawności fizycznej
Do zapisów wymagany jest dowód osobisty. Ilość miejsc jest ograniczona, a o zapisaniu decyduje kolejność zgłoszenia.

Akademia Varsavianistyczna w Naszej dzielnicy

Już jutro, w sobotę 13 stycznia o godz. 11:00, w Centrum Kultury Wilanów (ul. Kolegiacka 3) odbędzie się kolejny wykład z cyklu Akademii Varsavianistycznej pt. „Związki Warszawy z Mazowszem”. Tym razem tematem przewodnim będą artyści (malarze, pisarze, muzycy, poeci) związani z Warszawa i Mazowszem. Spotkanie poprowadzi Pani Elżbieta Zatorowska, a całe wydarzenie jest organizowane przez Centrum Kultury Wilanów razem z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy.
Wstęp wolny.

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia, odbędzie się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji Konstanciński sztab WOŚP organizuje wiele atrakcji, w tym m.in. turniej piłki nożnej, cały dzień otwarty na lodowisku miejskim oraz koncerty w Hugonówce (ul. Mostowa 15). W planie występy Konstancińskiego Chóru Kameralnego, szkolnego chóru No Bell, zespołu Sound of Touch, Hexa, Skrzydlate Małpy i wiele innych. Na godz. 20:00 przewidziany został pokaz fajerwerków.

XV Wilanowski Wieczór Kolędowy

Już w najbliższą niedzielę, 7 stycznia, o godz. 15:30 w Sanktuarium Matki Boskiej Tęskniącej (ul. Przyczółkowa 29) odbędzie się XV Wilanowski Wieczór Kolędowy. Podczas 1,5-godzinnego wydarzenia organizowanego przez Parafię św. Elżbiety w Powsinie oraz Centrum Kultury Wilanów będzie można posłuchać występów chórów parafialnych.
Wstęp jest wolny.