Nowy sklep na Naszym osiedlu

Jak widać na załączonych zdjęciach, w miejsce sklepiku „Raj” powstaje nowy sklep, tym razem będzie to lokal z winami o nazwie „Winny Raj”.
Więcej informacji o sklepie można znaleźć na jego stronie: www.winnyraj.pl

Spotkanie informacyjne – Południowa Obwodnica Warszawy

Już jutro, w środę 25 kwietnia, o godz 17:00, w Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) w sali widowiskowej odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie zmian organizacji ruchu w Naszej Dzielnicy ze względu na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy. W spotkaniu wezmą udział mieszkańcy Dzielnicy Wilanów oraz inwestor wraz z wykonawcą Obwodnicy.

Prace na ul. Relaksowej

Tak aktualnie wyglądają prace przy rozbudowie ul. Relaksowej:

 

Targ Śniadaniowy w Wilanowie

Już w przyszłą niedzielę, 22 kwietnia, w godz. 09:00-14:00 w Royal Wilanów (ul. Klimczaka 1) odbędzie się Targ Śniadaniowy. Będzie można skosztować najrozmaitszych śniadaniowych propozycji z całego świata i do tego zjeść na świeżym powietrzu. Zaplanowanych jest również wiele atrakcji, w tym m.in. dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, warsztaty czy fotobudka.
Wstęp jest wolny.

Pomiary jakości powietrza w Naszej dzielnicy

Ruszyła sieć czujników pomiaru jakości powietrza w Wilanowie. Pomiary dotyczą stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10, temperatury powietrza, wilgotności oraz ciśnienia i można je odczytać na tej stronie: https://map.airly.eu/pl/#latitude=52.16471&longitude=21.08311&id=3388. Wyniki są wyświetlane w czasie rzeczywistym. Każde urządzenie zbierające dane posiada kartę GSM oraz diodę, która kolorem informuje o aktualnych pomiarach przy użyciu skali CAQI.
Pierwsze czujniki znajdują się na terenie placu zabaw przy ul. Gronowej oraz nad Jeziorem Powsinkowskim. W planach są następne lokalizacje: Wilanów Wysoki, Miasteczko Wilanów, Urząd Dzielnicy Wilanów, Zawady i Kępa Zawadowska. Wszystko dzieje się we współpracy z firmą Airly Sp. Z o.o.

Pracownicy Urzędu Skarbowego w Urzędzie Dzielnicy Wilanów

Już w najbliższy wtorek, 10 kwietnia, w godzinach 10:00-15:00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) odbędzie się dyżur pracowników Urzędu Skarbowego Warszawa-Ursynów. W trakcie dyżuru będzie możliwość pobrania formularza zeznań podatkowych, złożenia takiego formularza, czy po prostu uzyskania potrzebnych informacji dotyczących rozliczania podatku dochodowego.