Dzień Dziecka w ALTO Wilanów

W najbliższą niedzielę, 3 czerwca, w lobby Pasażu Handlowego ALTO Wilanów (Al. Rzeczypospolitej 14) w godz. 12:00-19:00 odbędzie się rodzinna impreza z okazji Dnia Dziecka. W planie wiele atrakcji dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych dzieci. Poniżej plan wydarzenia:
12:00-19:00 różnorodne gry oraz zabawy: gra Alexander, rzucanie ringo, skakanie na gumie i na skakance,  gra w „statki” oraz w „kółko i krzyżyk”
12:00-18:00 malowanie buzi i brokatowe tatuaże
12:30-12:50 zumba dla dzieci
13:00-16:00 warsztaty pszczelarskie
13:00-17:00 warsztaty z rękodzieła z Centrum Kultury Wilanów
13:00-13:20 interaktywne czytanie bajek
13:30-14:00 spektakl teatralny „Nieużywane zabawki”
14:15-14:45 warsztaty oraz pokaz szermierki
15:00-15:40 pokaz magii
16:00-19:00 warsztaty z kręcenia waty cukrowej (z degustacją)
16:30-16:50 zumba dla dzieci vol. 2
17:00-17:30 występ grupy artystycznej z Centrum Kultury Wilanów
18:30-19:00 konkurs z nagrodami (koło fortuny)
Wstęp jest wolny.

Wilanowski Charytatywny Piknik Rodzinny

Już jutro, w sobotę 26 maja, w godz. 11:00-15:00, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Powsinie (ul. Przyczółkowa 27) odbędzie się Wilanowski Charytatywny Piknik Rodzinny. W planie mnóstwo atrakcji w tym m.in.: konkursy z nagrodami, gry terenowe i sportowe, koncert afrykańskiego zespołu Moribaya, eksperymenty naukowe, aukcje charytatywne, zabawy interaktywne, rekonstrukcje historyczne, stoiska tematyczne oraz wiele innych.
Wstęp jest bezpłatny.

Ponowne otwarcie ul. Korbońskiego coraz bliżej

Poniżej aktualizacja intensywnych prac drogowych na skrzyżowaniu ul. Rosoła i Wąwozowej, będących zwieńczeniem przebudowy ul. Relaksowej.

Zamknięcie fragmentu ul. Klimczaka

W tym tygodniu zamknięta została ul. Klimczaka na odcinku od ul. Przyczółkowej do ronda przy budynku Royal Wilanów. Jest to związane z pracami drogowymi prowadzonymi na tej trasie. Wszystko ma potrwać około 2 tygodnie. Aby dotrzeć do budynków Urzędu Dzielnicy Wilanów oraz Royal Wilanów można skorzystać z kilku objazdów ulicami: Przyczółkową, Branickiego, Al. Rzeczypospolitej, oraz Kieślowskiego i Al. Wilanowską.

Dzień Dziecka w Royal Wilanów

W sobotę 26 maja, w godz. 11:00-17:00 na terenie Royal Wilanów (ul. Klimczaka 1) odbędzie się impreza rodzinna z okazji Dnia Dziecka. W planie wiele atrakcji dla dzieci w różnym wieku, w tym m.in. przedstawienie teatralne, występ uczniów Akademii Estradowej Fame oraz laureatów Wilanowskiego Festiwalu Piosenki Filmowej Filmosenki i Konkursu Talentów Szuflada, a na koniec zabawa muzyczno-taneczna. Będą również warsztaty artystyczne, prowadzone przez animatorów CKW, pokaz mody dziecięcej oraz basen z piłeczkami, a całość dopełnią szczudlarze z ogromnymi bańkami mydlanymi i balonami. Event organizowany jest przez Royal Wilanów wraz z Centrum Kultury Wilanów, Urzędem Dzielnicy Wilanów oraz Gazetę Teraz Wilanów, pod patronatem Gazety Teraz Wilanów i Magazynu Mamma Mia.
Wstęp jest wolny.

Warszawski Dzień Sąsiada

W najbliższy poniedziałek, 14 maja, w godz. 18:00-19:45 w Centrum Społecznym PACA (ul. Paca 40) odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych zorganizowaniem sąsiedzkiego wydarzenia w swojej okolicy. Będzie to idealna okazja do zdobycia wszystkich niezbędnych informacji, jak przygotować taką akcję w swoim sąsiedztwie. Taki Dzień ma polegać przede wszystkim na integracji, poznaniu się i zachęceniu do współpracy na rzecz swojej okolicy. Organizowane wydarzenie może być zupełnie dowolne, może polegać np. na organizacji pikniku, grilla, jakiejś wystawy czy nawet wspólnego sadzenia roślin w ogródkach.
Dla sąsiedztw chcących wziąć udział w Warszawskim Dniu Sąsiada przysługują następujące przywileje:
– pakiety startowe, zawierające m.in. plakaty do wypełnienia, kartki pocztowe oraz gadżety do dekoracji, w tym m.in. balony, girlandy i różnego rodzaju zawieszki (w takim zestawie znajdują się również farby do malowania twarzy, jednorazowe kubeczki oraz ekologiczne torby)
– doradztwo i konsultacja dotyczące organizacji takiego eventu, w tym wskazówki na takie tematy: jak zachęcić sąsiadów do wzięcia udziału, czy jak do nich dotrzeć
– promocja wydarzenia w Katalogu Punktów Sąsiedzkich (przewodniku po sąsiedzkich wydarzeniach odbywających się na terenie Warszawy)
Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatorów: www.inicjatywysasiedzkie.pl
Zgłoszenia przyjmowane są mailowo, pod tym adresem: dziensasiada@cal.org.pl

Zapisy na „Lato w Mieście” w Naszej dzielnicy

„Lato w Mieście” w Naszej Dzielnicy w tym roku odbywać się będzie w dniach 25 czerwca – 31 sierpnia. Rejestracja w systemie rozpocznie się 17 maja o godz. 12:00 na stronie www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl i potrwa do 29 maja również do godz. 12:00. Wszystko odbywać się będzie za pomocą specjalnego systemu elektronicznego. Poniżej znajdują się dni, w których będzie prowadzony program „Lato w Mieście” w pobliskich szkołach i harmonogram zapisów:
– 25 czerwca – 13 lipca: Szkoła Podstawowa Nr 104 im. Macieja Rataja ul. Przyczółkowa 27
– 25 czerwca – 27 lipca: Zespół Szkół nr 79 im. St. Kostki Potockiego, ul. Wiertnicza 26
– 30 lipca – 31 sierpnia: Szkoła Podstawowa nr 169 im. Orła Białego, ul. Uprawna 9/1.

Program Women’s Run rusza w Wilanowie

Już w najbliższą środę, 9 maja o godz. 18:30 odbędzie się pierwszy trening w ramach programu Women’s Run w Naszej dzielnicy. Zbiórka ma miejsce na terenie pomiędzy budynkami Urzędu Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2). Spotkania będą odbywały się co tydzień, a każde z nich będzie prowadzone przez profesjonalnego trenera. Treningi są bezpłatne, ale obowiązuje rejestracja na stronie: www.womensrun.pl. Grupy muszą składać się z minimalnie 10 i maksymalnie 25 osób.

IX Festiwal Chorągwi w Wilanowie

Już jutro, w środę 2 maja, w godzinach 12:00-17:00, na dziedzińcu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się IX Festiwal Chorągwi. Podczas wydarzenia zaplanowane są m.in. te atrakcje:
– konkurs duetów chorągwiarzy
– musztra gwardii pałacowej
– pokaz dworskich kuglarzy
– warsztaty tańca dawnego
Wstęp jest wolny.