Teatr dla dzieci na świeżym powietrzu w Wilanowie

„Teatralne Lato z Centrum Kultury Wilanów” to seria spektakli teatralnych na świeżym powietrzu skierowana do dzieci. Spektakle lipcowe będą się odbywać na Placu Vogla, zaś sierpniowe będą miały miejsce przy Pomniku Jana III Sobieskiego (ul. Oś Królewska), wszystkie rozpoczynają się o godz. 15:00, a wstęp na nie jest wolny. Po każdym spektaklu organizowane będą gry i zabawy dla dzieci, w tym m.in. nauka gry aktorskiej, tańce i śpiewanie.
Poniżej program przedstawień:
01 lipca: „Trzej Muszkieterowie”
08 lipca: „Zabawa w Indian”
15 lipca: „Skarb Piratów’”
22 lipca: „Morskie Przygody Odysa”
29 lipca: „Baśń Afrykańska”

 

05 sierpnia: „Pipi Nadchodzi”
12 sierpnia: „Bajka do Zjedzenia”
19 sierpnia: „O Pchle, Co Manier Nie Miała”

Wilanowski Projekt „Skarby Wilanowa. Czego nie wiesz o swojej dzielnicy?”

W najbliższą sobotę, 30 czerwca o godz. 11:00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) odbędą się drugie warsztaty z serii „Skarby Wilanowa. Czego nie wiesz o swojej dzielnicy?”. Dzielić się one będą na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Podczas części teoretycznej uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami gry terenowej Geocaching, zaś w trakcie części praktycznej uczestnicy będą odkrywać dzielnicę Wilanów oraz jej skarby.
Aby wziąć udział należy się wcześniej zapisać mailowo (skarbywilanowa@geocachingwarszawa.org) lub osobiście tuż przed warsztatami (jeżeli będą jeszcze wolne miejsca). Kolejne spotkania odbywać się będą: 14 lipca, 25 sierpnia, 15 oraz 22 września i 6 października.

Przedstawienie „Koziołek Matołek wyrusza w świat”

Jutro, w sobotę 23 czerwca, o godz. 12:00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2 – sala widowiskowa) odbędzie się spektakl „Koziołek Matołek wyrusza w świat”. Przedstawienie jest oczywiście inspirowane książką Kornela Makuszyńskiego i opowiada o podróżach koziołka po świecie w poszukiwaniu Pacanowa, w którym to podobno podkuwają kozy. Jest to pierwsze wydarzenie z cyklu „Bajkowe teatrzyki w Wilanowie”, które będą zawierać elementy języka angielskiego.
Spektakl kierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym i trwa około 40 min.
Wstęp jest wolny.

„Aktywny Dzień z Tatą” w Wilanowie

Już w najbliższą sobotę, 23 czerwca, Dzień Ojca. W tę okazję idealnie wpisuje się wilanowskie wydarzenie na Plaży Wilanów. „Aktywny Dzień z Tatą” rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 17:00. Zaplanowanych zostało mnóstwo atrakcji, w tym m.in. turniej piłki nożnej i ręcznej, boot camp, testy sprawnościowe, bungge run, zjeżdżalnie, karuzele, fotobudka i wiele innych.

Zmiana w organizacji ruchu na ul. Przyczółkowej, ze względu na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy

Już od dzisiaj, przez cały najbliższy weekend (15-17 czerwca) ruch na ul. Przyczółkowej w okolicy terenu budowy POW zostanie przeniesiony na pobliskie drogi, tak aby ominąć plac budowy. Teren ten obejmie jezdnie w obu kierunkach na fragmencie od skrzyżowania ulic Karuzela z Europejską do ul. Pałacowej. Aby umożliwić jak najlepszy przejazd, wybudowane zostaną nowe jezdnie, chodniki, drogi dla rowerów, łącznice oraz wiadukt.
Dziś, tj. 15 czerwca ok. godz. 22.00 zostanie przełożony ruch w stronę centrum, zaś w niedzielę, 17 czerwca, zmianie ulegnie organizacja ruchu w stronę Konstancina. Normalny ruch zostanie przywrócony w niedzielę wieczorem, ok. godz. 22.00. Połączenie ul. Przyczółkowej z ulicami Karuzela i Europejską pozostanie. Uruchomiona zostanie czasowa jezdnia, która będzie prowadzić do ul. Karuzela. Wyjazd na ul. Przyczółkową będzie możliwy tylko w prawo – w stronę Konstancina. Z ul. Europejskiej także będzie można wyjechać tylko w prawą stronę, czyli w kierunku centrum. Skręcić w ul. Europejską będzie można tylko jadąc od strony Konstancina. Na wysokości ul. Marcepanowej zostanie uruchomiona zawrotka dla jadących od strony centrum. Na właściwe jezdnie kierowcy wrócą przed skrzyżowaniem z ul. Pałacową.
Zamknięta będzie droga rowerowa po zachodniej stronie ul. Przyczółkowej. Rowerzyści będą skierowani na tymczasową trasę ulicami: Karuzela – Wiedeńska – Pałacowa. Pasy dla pieszych będą znajdować się na wlotach ulic Karuzela i Europejskiej oraz przez ul. Przyczółkową (w rejonie skrzyżowania).

Ochrona przeciwpowodziowa Warszawy – spotkanie

W następny wtorek, 19 czerwca,  w godzinach 17:00-20:00, w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) odbędzie się spotkanie dotyczące ochrony przeciwpowodziowej Naszego miasta. Spotkanie organizuje Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, który podczas jego trwania opowie w jakim stanie są teraźniejsze zabezpieczenia w stolicy oraz jakie są plany ich rozbudowy, czy odnowienia.

Zdj: http://zzw.waw.pl

Rozgrywki Grand Prix Parku Kultury w Powsinie 2018 w Tenisie Stołowym

30 czerwca, w godzinach 12:00-16:00, w Parku Kultury w Powsinie (ul. Maślaków 1) odbędzie się trzeci turniej tenisa stołowego z całej serii rozgrywek Grand Prix Parku Kultury w Powsinie 2018 r.
Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy (w dniu turnieju, do godz. 11:30, przy wypożyczalni sprzętu sportowego).
Poniżej regulamin rozgrywek:
1. Cel zawodów.
– popularyzacja zdrowego i aktywnego trybu życia;
– promocja Parku Kultury w Powsinie;
– popularyzacja tenisa stołowego
2. Informacje ogólne o Grand Prix.
– organizator Grand Prix przewiduje zorganizować 5 turniejów tenisa stołowego w formule 4+1;
– podczas całego cyklu zawodów uczestnicy zbierają punkty w zależności od zdobytego miejsca. Podsumowanie punktów określa kolejność miejsc w klasyfikacji generalnej całego cyklu Grand Prix;
– pierwsze cztery turnieje są turniejami głównymi, natomiast turniej piąty jest turniejem TOP 16 – dla 16 najlepszych zawodników z klasyfikacji generalnej po czterech turniejach;
– zawody rozgrywane są na pięciu stołach do tenisa stołowego umiejscowionych na świeżym powietrzu przy wypożyczalni sprzętu w Parku Kultury w Powsinie;
– zawody rozgrywane w ramach Grand Prix są bezpłatne;
– za miejsca I-III przewidziane są nagrody w postaci dyplomów, medali oraz upominków ufundowanych przez Park Kultury w Powsinie.
3. Terminy poszczególnych turniejów.
– 05.05.2018 – godz. 11:30 zapisy do turnieju, godz. 12:00 losowanie i rozpoczęcie turnieju;
– 02.06.2018 – godz. 11:30 zapisy do turnieju, godz. 12:00 losowanie i rozpoczęcie turnieju;
– 30.06.2018 – godz. 11:30 zapisy do turnieju, godz. 12:00 losowanie i rozpoczęcie turnieju;
– 04.08.2018 – godz. 11:30 zapisy do turnieju, godz. 12:00 losowanie i rozpoczęcie turnieju;
– 01.09.2018 – godz. 11:30 zapisy do turnieju, godz. 12:00 losowanie i rozpoczęcie turnieju.
4. Prawo do uczestnictwa w zawodach.
– pierwsze cztery turnieje są otwarte dla wszystkich i prawo do uczestnictwa w zawodach ma każdy zainteresowany;
– w piątym turnieju (TOP 16) prawo uczestnictwa ma szesnastu najlepszych zawodników z klasyfikacji generalnej. W przypadku niezgłoszenia się zawodnika z pierwszej szesnastki prawo uczestnictwa zyskują kolejni zawodnicy według klasyfikacji generalnej.
5. Punktacja turniejowa.
Miejsce Ilość pkt.
1. 13
2. 11
3. 9
4-5. 7
5-8. 6
9-12. 5
13-16. 4
17-24. 3
25-32. 2
> 33. 1
6. System rozgrywania zawodów.
– o systemie rozgrywek decyduje sędzia turnieju. System jest zależny od ilości zgłoszonych uczestników;
– mecze rozgrywane są zgodnie z przepisami gry w tenisa stołowego PZTS;
– mecze rozgrywane są do 3 zwycięskich setów, każdy set do 11 punktów. W przypadku wyniku 10:10 wygrywa zawodnik, który pierwszy uzyska dwa punkty przewagi.
7. Postanowienia ogólne.
– sprawy sporne wynikłe w czasie trwania turniejów rozstrzyga sędzia zawodów;
– uczestnicy zawodów są zobowiązani do przestrzegania zasad i regulaminów ustalonych przez gospodarza obiektu i organizatora turnieju;
– organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zagubione lub pozostawione na terenie zawodów;
– organizator nie ponosi odpowiedzialności za kontuzje, wypadki, problemy zdrowotne uczestników podczas trwania zawodów;
– uczestnicy deklarują, że nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w zawodach, a w razie problemów zdrowotnych ponoszą pełną odpowiedzialność wynikającą z zaistniałej sytuacji;
– organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu zawodów Grand Prix Parku Kultury w Powsinie.

Dodatkowy nabór wniosków o ekodotację

Dziś, 1 czerwca, rusza dodatkowy nabór wniosków na modernizację kotłowni. Wnioski można składać do 31 lipca br., a od 1 września będzie można już wnioskować o dotację, która zostanie zrealizowana w 2019 r. Są dwie dotacje o jakie można się ubiegać:
1. Likwidacja pieca na paliwa stałe i zastąpienie go gazowym (do 7.000 zł dla osób fizycznych i fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz do 15.000 zł dla wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych i przedsiębiorców)
2. Wykonanie indywidualnego węzła cieplnego i podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej (do 10.000 zł dla osób fizycznych i fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz do 20.000 zł dla wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych i przedsiębiorców)
 
Zasady udzielania dotacji oraz formularz wniosku można znaleźć na tych dwóch stronach: www.bip.warszawa.pl/bos i www.zielona.um.warszawa.pl/dotacje .