Uroczystości w Naszej okolicy z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Już jutro, w środę 1 sierpnia, w Naszej Dzielnicy również obchodzić będziemy 74. rocznicę Powstania Warszawskiego. Obchody rozpoczną się o godz. 16:00 podczas mszy świętej w Kościele św. Anny (ul. Kolegiacka 1), po której kontynuacja uroczystości nastąpi na cmentarzu, w kwaterze powstańczej, na cmentarzu w Wilanowie (ul. Wiertnicza). O godz. 17:00 w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej (ul. Przyczółkowa 29) również odbędzie się msza święta z tej okazji. Uroczystości kontynuować będzie Apel Poległych, na Cmentarzu Powstańców Warszawy, w Powsinie. W przypadku obchodów na obu cmentarzach, podczas ich trwania odbędą się koncerty patriotyczne.

„Śniadania w Ogrodzie” Botanicznym w Powsinie

W najbliższy weekend, 28-29 lipca, w godz. 10:30-13:30, Cafe Ogród przygotuje w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie (ul. Prawdziwka 2) dwa ostatnie „Śniadania w Ogrodzie”. Na polanie zorganizowana zostanie strefa śniadaniowa, na której będzie można swobodnie się rozłożyć i zjeść śniadanie na trawie. Talerz (jesz ile chcesz) kosztować będzie 19 zł dla dorosłych i 10 zł dla dzieci. Przy jego zakupie jest zniżka (-20%) na herbatę, kawę lub lemoniadę z kawiarni. Zaplanowanych zostało również wiele atrakcji dla całych rodzin, w tym m.in. zabawy plastyczne, zręcznościowe, zajęcia sportowe. W tą niedzielę o godz. 12:30 odbędzie się również dodatkowa atrakcja, czyli olimpiada sportowa. Zajęcia ruchowe prowadzi dyplomowana instruktorka ruchu, fizjoterapeutka Natalia Tarka.

Nowy salon fryzjerski

Na naszym osiedlu, pod numerem 168, wkrótce otworzy się salon Dom Fryzur ART STYLE. Salon istnieje już w Wilanowie na ul. Kosiarzy 38/51. W razie potrzeby kontaktu można dzwonić pod nr tel.: 22 885 42 02 lub kom.: 500 020 252.

Wilanowski Piknik z Policją

Już jutro, 19 lipca, o godz. 10:00, w Centrum Sportu Wilanów (ul. Wiertnicza 2a) odbędzie się Piknik z Policją. Zaplanowanych zostało wiele atrakcji, w tym m.in. pokaz tresury psów policyjnych, pokaz sprzętu policyjnego, gry oraz zabawy. Na piknik zaprasza Burmistrz Dzielnicy Wilanów – Ludwik Rakowski oraz Komendant Rejonowy Policji II w Wilanowie – podinspektor Mariusz Kaszowicz.

Królewski Półmaraton Warszawa-Wilanów

Rozpoczęły się już zapisy na tegoroczny Królewski Półmaraton Warszawa-Wilanów, który odbędzie się 9 września br. Będzie to nowa trasa półmaratonu w stolicy. Dla chętnych na mniejsze dystanse, razem z półmaratonem zorganizowane zostały biegi na 5, 10 km oraz dla dzieci. Zdobyć więcej informacji oraz zapisać się można na stronie: http://www.biegajmyzdema.pl/index.php/festiwal-biegowy-warszawa-wilanow/

III Turniej Siatkówki Plażowej kategoria open Puchar Burmistrza Dzielnicy Wianów m.st. Warszawy

Już w sobotę, 14 lipca o godz. 09:30, na boisku przy Royal Wilanów (ul. Klimczaka 1) odbędzie się III Turniej Siatkówki Plażowej kat. open o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 12 lipca do godz. 16:00, mailowo: csw@wilanow.pl lub telefonicznie pod numerem: 22 885 00 60 (wewn. 103). Organizatorami wydarzenia są Centrum Sportu Wilanów, Royal Wilanów oraz Urząd Dzielnicy Wilanów.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Przedpola Pałacu Wilanowskiego

We wtorek, 10 lipca o godz. 16:00 oraz w czwartek, 12 lipca o godz. 17:00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów odbędą się konsultacje dotyczące tematu Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Przedpola Pałacu Wilanowskiego. Do 30 sierpnia br. mieszkańcy Wilanowa mogą zapoznać się z projektem planu i zgłosić co do niego swoje ewentualne uwagi. Można je zgłaszać do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, które jest koordynatorem wszystkich działań związanych z projektem planu, z ramienia Prezydenta m.st. Warszawy. Zainteresowani mogą zapoznać się z informacjami umieszczonymi na tablicy informacyjnej, która stoi przed Urzędem Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2). Znajdą tam wszystkie główne założenia planu oraz ustalenia i szczegóły związane z układem drogowym okolicy.
Cały projekt dostępny jest na stronie: www.konsultacje.um.warszawa.pl

Bezpłatne zajęcia Pilates i bodyART na świeżym powietrzu

Już jutro, w piątek 6 lipca, o godz. 18:00, na trawie koło plenerowej siłowni Royal Wilanów odbędą się pierwsze zajęcia Pilates/bodyART. Zajęcia są bezpłatne (trzeba tylko zabrać swoją matę i dobry humor), a odbywać się będą w każdy piątek lipca. Uwaga: jeżeli pogoda nie dopisze, zajęcia się nie odbędą, dlatego warto przed każdym spotkaniem zgłosić swoją obecność do prowadzącej, Pani Agnieszki Śliskowskiej (tel. 601 912 634).
Więcej informacji o prowadzącej i jej treningach można znaleźć na stronie: www.agnieszkasliskowska.pl
Poniżej harmonogram spotkań:
6 lipca – bodyART CLASSIC®
13 lipca – Pilates
20 lipca – bodyART FLOW
27 lipca – Pilates

Plenerowe seanse filmowe w Wilanowie

„Filmowa Stolica Lata 2018” to projekt, dzięki któremu od czerwca do września będzie można bezpłatnie oglądać znane hity kinowe w plenerze. W każdą sobotę od 30 czerwca do 1 września, o godz. 21:45 (czerwiec, lipiec) oraz 21:15 (sierpień, wrzesień), przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) zaplanowane zostały projekcje filmowe z cyklu „Na wesoło”.
Poniżej harmonogram seansów:
7 lipca – „Toni Erdman”
14 lipca – „Nietykalni”
21 lipca – „Grand Budapest Hotel”
28 lipca – „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”
4 sierpnia – „Hiszpański temperament”
11 sierpnia – „Nasz najlepszy rok”
18 sierpnia – „Za jakie grzechy dobry Boże”
25 sierpnia – „Był sobie pies”
1 września – „The square”