Latające Psy, czyli konkurs dogsfrisbee w Wilanowie

Już w najbliższy weekend, 1-2 września, na Plaży Wilanów odbędzie się niezwykły event, jakim jest konkurs dogsfrisbee „Latające Psy”. Konkurs polega na rywalizacji pomiędzy parami człowiek i pies w konkurencjach typu: freestyle, throwngo, frizfility, czy time warp. Każda z konkurencji jest rozgrywana na dwóch poziomach. Wyższy poziom oznacza większe umiejętności. Będzie również zorganizowane stoisko z produktami dla psów, stoisko z poradami dietetyka zwierzęcego oraz behawiorysty i weterynarza. Współorganizatorem tegorocznego wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Wilanów.

„Wilanów dla Niepodległej”, czyli Turniej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów

Już jutro, w sobotę 25 sierpnia, o godz. 09:00, na boisku CSW (ul. Wiertnicza 26) odbędzie się Turniej Koszykarski o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy – „Wilanów dla Niepodległej 3×3 TERAZ MY”. Każdy może wziąć udział! Wpisowe wynosi 50 zł od drużyny, a kwota ta zostanie przeznaczona na leczenie 7-letniego Leosia, mieszkańca Wilanowa.

Powsińskie Dożynki 2018

26 sierpnia, w Domu Pracy Twórczej w Powsinie (ul. Ptysiowa 3) odbędą się tegoroczne Dożynki Powsińskie, w ramach XIII Festiwalu Etnograficznego. W programie m.in.:
– korowód prowadzony przez Starostę i Starościnę
– prezentacja wieńców dożynkowych oraz strojów ludowych
– plenerowa Msza Św. dziękczynna
– przedstawienie teatralne, gry, animacje oraz zabawy dla dzieci
– występy zespołów folklorystycznych
– potańcówka
Wszystko rozpocznie się o godz. 11:30, a zakończy potańcówką od godz. 19:00.
Wstęp jest wolny.

Wilanów Jazz 2018

Już w najbliższą niedzielę, 19 sierpnia, o godz. 19:00 w Muzeum Plakatu w Wilanowie (ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16) odbędzie się kolejny koncert z tegorocznego cyklu Wilanów Jazz. W ten weekend wystąpi Wojciech Majewski Quartet. W Muzeum odbędzie się jeszcze jeden koncert, 2 września wystąpi Kuba Więcek Trio. Poza tym, w dniach 26 sierpnia, 16, 23 i 30 września koncerty będą odbywać się w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2).
Wstęp jest wolny.

 

Rodzinne warsztaty przyrodnicze w Wilanowie

Już jutro, w środę 15 sierpnia, w godz. 14:00-17:00, w Muzeum Pałacu Króla Jana III  (ul. Kostki Potockiego 10/16) odbędą się kolejne rodzinne warsztaty pod nazwą „Wakacyjne spotkania z przyrodą”. Oprócz oprowadzania i poznawania zwierząt oraz zakątków ogrodu, podczas warsztatów zaplanowane zostało tworzenie prac plastycznych przez dzieci. Spotkania, które odbywają się w każdą wakacyjną środę, piątek i niedzielę kierowane są do rodzin z dziećmi w wieku od 5 do 7 lat.
W środy tematem przewodnim jest wodne królestwo, w piątki wydry i kazaury, zaś w niedzielę ogrodowe ptactwo.
Wstęp jest w cenie biletu do parku.

IV Edycja Konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom”

Do 15 września można zgłaszać miejsca w Naszej dzielnicy, które oferują zniżki oraz ulgi dla seniorów, są miejscami przystosowanymi architektonicznie, po prostu przyjaznymi dla osób starszych.
Organizatorzy to: Warszawska Rada Seniorów, Miasto Stołeczne Warszawa oraz dzielnicowe rady seniorów. Realizatorami od strony Miasta są: Biuro Pomocy i Projektów Społecznych oraz Zespół Realizacji Polityki Senioralnej.
Główne cele konkursu to wyróżnienie oraz rozpowszechnienie instytucji, wydarzeń czy też organizacji, które mogą pomóc zwiększyć świadomość społeczeństwa i ułatwić seniorom ich codzienne życie.

Medyczny sierpień – czyli filmowe wtorki dla dorosłych

Już od dzisiaj, 7 sierpnia, w każdy wtorek miesiąca, o godz. 18:00 w Bibliotece Publicznej dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy (ul. Kolegiacka 3) odbywać się będą seanse filmowe dla dorosłych. Czas trwania jednego spotkania to 2 godziny, wstęp jest bezpłatny.
Harmonogram wyświetleń można zobaczyć na miejscu lub po zapisie do newslettera.