Wyniki głosowania do Rady m.st Warszawy i Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Poniżej zamieszczamy oficjalne wyniki wyborów do Rady m.st. Warszawy i Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Z Wilanowa oraz Ursynowa (okręg nr 8) do Rady m.st. Warszawy mandaty otrzymali:
1. Koalicja Obywatelska:
– Aleksandra Gajewska (32568 głosów)
– Ewa Janczar (5619 głosów)
– Tomasz Żyłka (2921 głosów)
– Maciej Wyszyński (2763 głosów)
– Iwona Pawłowska (2515 głosów)
2. Prawo i Sprawiedliwość:
– Michał Szpądrowski (9146 głosów)

W wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z okręgu nr 1 (obejmującego Ursynów, Wilanów, Śródmieście, Ochotę i Mokotów) mandaty otrzymali:
1. Koalicja Obywatelska:
– Ludwik Rakowski (60920 głosów)
– Katarzyna Bornowska (29737 głosów)
– Helena Cichocka (16525 głosów)
– Krzysztof Skolimowski (12752 głosów)
2. Prawo i Sprawiedliwość:
– Witold Kołodziejski (37487 głosów)

Festiwal Dyni w Wilanowie

Już jutro, w sobotę 27 października, w godz. 12:00-16:00, w Royal Wilanów (ul. Klimczaka 1) odbędzie się coroczny Festiwal Dyni. Wśród atrakcji znajdą się m.in.: stoisko z eksperymentami na Halloween, czy też stoisko plastyczne, gdzie będzie można wykonać własne lampiony dyniowe, dekoracje na Halloween, stworzyć dynie na wiele kreatywnych sposobów oraz prace plastyczne przy użyciu pestek dyni. Dla dzieci zaplanowane zostały również różnorodne animacje dyniowe.
O 12:00 w Centrum Kultury Wilanów (ul. Kolegiacka 3) odbędzie się również spektakl dla dzieci, bajka pt. „Tajemnice Wisły”.

Akademia Varsavianistyczna w CKW

Już w najbliższą sobotę, 27 października, w Centrum Kultury Wilanów (ul. Kolegiacka 3) o godz. 11:00 odbędzie się kolejne spotkanie z serii Akademii Varsavianistycznej. Prelekcje dotyczą historii, kultury i sztuki m.st. Warszawy i całego Mazowsza, a tematem najbliższego wykładu będą pomniki Stefana Starzyńskiego oraz Sokratesa Starynkiewicza.
Prowadzącą jest Pani Elżbieta Zatorowska, a wstęp dla wszystkich jest wolny!

XII Chóralny Koncert Pieśni Maryjnych

Już w najbliższą niedzielę, 21 października, w godz. 15:30-17:00, w Sanktuarium Matki Boskiej Tęskniącej w Powsinie (ul. Przyczółkowa 29) odbędzie się XII Chóralny Koncert Pieśni Maryjnych. Organizatorami występu chórów parafialnych wykonujących pieśni ku czci Matki Bożej są Centrum Kultury Wilanów oraz Parafia św. Elżbiety w Powsinie.
Wstęp jest bezpłatny.

Powsińska Wieczornica

Już jutro, w środę 17 października, w godz. 18:30-20:30, w Domu Pracy Twórczej w Powsinie (ul. Ptysiowa 3) odbędzie się Powsińska Wieczornica, czyli wspólne kiszenie kapusty! Organizatorami tego staropolskiego obrzędu są: Pracownia Etnograficzna „Powsinianie” oraz Grupa 30+. Spotkanie poprowadzi zespół z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie.
Wstęp jest wolny.

VIII Powsiński Dzień Dyni

W tym roku, już po raz 8 będziemy obchodzić Powsiński Dzień Dyni. W najbliższą niedzielę, 14 października, w godz. 08:00-14:00, w Domu Pracy Twórczej (ul. Ptysiowa 3) odbędzie się coroczne dyniowe spotkanie. Zaplanowanych zostało wiele atrakcji i niespodzianek dla dzieci i dorosłych, w tym: stoiska z rękodziełem, wyroby regionalne, degustacja potraw dyniowych. Będzie można również pozbyć się elektroodpadów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a w zamian za min. 3 kg elektrośmieci każdy dostanie dynię. Dla dzieci zaplanowany został m.in. spektakl teatralny: „Z dynią w herbie”, o godz. 11:30.
Wstęp jest wolny.

Królewski Ogród Światła – otwarcie sezonu

Już w najbliższą sobotę, 13 października w godz. 17:00-21:00 odbędzie się inauguracja tegorocznego Królewskiego Ogrodu Światła w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (ul. Kostki Potockiego 10/16). W tym roku zaprezentowany zostanie nowy pokaz muzyczno-świetlny, który będzie można obejrzeć z górnego tarasu. Pokazy będą odbywać się od 13 października br. do 24 lutego 2019 r., w tym do 31 października w godz. 17:00-21:00, a od 2 listopada w godz. 16:00-21:00. Pokazy mappingów będą odbywać się jak zwykle w soboty oraz niedziele, o godz. 18:30, 19:30 i 20:30.
Ceny biletów wstępu to:
pon-pt 10 zł (bilet zwykły), 5 zł (bilet ulgowy) oraz bezpłatny wstęp dla dzieci do lat 7.
sob-niedz: 20 zł (bilet zwykły), 10 zł (bilet ulgowy) oraz bezpłatny wstęp dla dzieci do lat 7.
Bilety można zakupić w kasach muzeum, bądź internetowo na stronie: www.bilety.wilanow-palac.pl

Stulecie Niepodległości w Wilanowie

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaplanowane zostały różnorodne wydarzenia, atrakcje, spotkania oraz warsztaty dla dorosłych. Wszystko to będzie się odbywać w Filii Centrum Kultury Wilanów na Miasteczku Wilanów (Al. Rzeczypospolitej 14). Najbliższe zajęcia odbędą się jutro, w sobotę 6 października, będzie to pieczenie Tortu Niepodległości. Następnie, w sobotę 20 października będziemy poznawać modę w Drugiej Rzeczpospolitej. 27 października nauczymy się tańców narodowych i towarzyskich, a na koniec akcji, 17 listopada odbędzie się Bal Niepodległościowy.
Warsztaty są nieodpłatne, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.

Wilanowski Dzień Wielokulturowy

Już w najbliższą sobotę, 6 października, w CKW Międzypokoleniowym Centrum Edukacji (ul. Radosna 11), w godz. 11:00-16:00 odbędzie się Wilanowski Dzień Wielokulturowy. W planie panele muzyczne, plastyczne, taneczne oraz podróżnicze. Zaplanowanych zostało wiele atrakcji, w tym m.in. warsztaty, bajki dla dzieci, wykłady i zajęcia plastyczne. Głównym celem wydarzenia jest zapoznanie mieszkańców z różnymi kulturami, zaspokojenie ciekawości ich dotyczącej oraz szerzenie wzajemnego szacunku i otwartości na odmienne kultury. Oprócz dobrej zabawy, wydarzenie ma również walory edukacyjne.