Warszawski Dzień Sąsiada

W najbliższy poniedziałek, 14 maja, w godz. 18:00-19:45 w Centrum Społecznym PACA (ul. Paca 40) odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych zorganizowaniem sąsiedzkiego wydarzenia w swojej okolicy. Będzie to idealna okazja do zdobycia wszystkich niezbędnych informacji, jak przygotować taką akcję w swoim sąsiedztwie. Taki Dzień ma polegać przede wszystkim na integracji, poznaniu się i zachęceniu do współpracy na rzecz swojej okolicy. Organizowane wydarzenie może być zupełnie dowolne, może polegać np. na organizacji pikniku, grilla, jakiejś wystawy czy nawet wspólnego sadzenia roślin w ogródkach.
Dla sąsiedztw chcących wziąć udział w Warszawskim Dniu Sąsiada przysługują następujące przywileje:
– pakiety startowe, zawierające m.in. plakaty do wypełnienia, kartki pocztowe oraz gadżety do dekoracji, w tym m.in. balony, girlandy i różnego rodzaju zawieszki (w takim zestawie znajdują się również farby do malowania twarzy, jednorazowe kubeczki oraz ekologiczne torby)
– doradztwo i konsultacja dotyczące organizacji takiego eventu, w tym wskazówki na takie tematy: jak zachęcić sąsiadów do wzięcia udziału, czy jak do nich dotrzeć
– promocja wydarzenia w Katalogu Punktów Sąsiedzkich (przewodniku po sąsiedzkich wydarzeniach odbywających się na terenie Warszawy)
Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatorów: www.inicjatywysasiedzkie.pl
Zgłoszenia przyjmowane są mailowo, pod tym adresem: dziensasiada@cal.org.pl
This entry was posted in $1$s. Bookmark the permalink.